MATERIAŁ PARTNERA

To jedyne miejsce w Polsce, gdzie dostępne są produkty Ralph Lauren Home, Baker Furniture, Hickory Chair, Henderdon, czy Aerin – doskonały brand Aerin Lauder, wnuczki Estee Lauder. Króluje tu styl amerykański, jednak Archidzieło proponuje także znakomite marki z Włoch czy z Wielkiej Brytanii. Jest również jedynym przedstawicielem Bellavista Collection, Longhi, Gianfranco Ferre czy Stuart Scott. W Archidziele odnajdziecie ponadczasowy styl. Są tu meble, które zachwycają formą, imponujące oświetlenie największych światowych marek oraz wszelkie potrzebne elementy dekoracji, które dopełniają wystroju wnętrza. Oferowane wyroby łączą niezwykłą elegancję projektu z perfekcją, w wielu przypadkach, ręcznego wykonania. Z całą pewnością będą służyć swoim właścicielom przez pokolenia i oprą się zmieniającym modom. Salon mieści się w samym sercu Warszawy – na Placu Trzech Krzyży. Warto go odwiedzić, by poczuć wyjątkowy klimat tego miejsca. Gustowny wystrój, eleganckie aromaty świec, przemyślany dobór wykorzystanych elementów i propozycje oryginalnych rozwiązań dla domu.  To miejsce zachwyca i przyciąga. Poznajcie ich i przekonajcie się sami.

Historia Ralpha Laurena związana z projektowaniem rozpoczęła się 40 lat temu od kolekcji krawatów. Z biegiem czasu jego pozycja urosła na tyle, że marka Ralph Lauren stała się prawdziwą ikoną amerykańskiego stylu. Ich produkty od zawsze charakteryzowały się wysoką jakością wykonania oraz dbałością o najdrobniejszy szczegół. Wśród amerykańskich projektantów ubrań, Marka Ralph Lauren Home, jako pierwsza w 1983 roku zapoczątkowała trend tworzenia kolekcji dla domu. W swojej ofercie posiada: meble, porcelanę, szkło i kryształ, akcesoria dekoracyjne, oświetlenie, tkaniny oraz tapety. Dostępne są również świece wykonane z wosku sojowego oraz perfumy do domu. Występują również kolekcje świąteczne. Konkretne zapachy opisane są w www.archidzielo.pl

Projektancka historia Gianfranco Ferré rozpoczęła się w 1970 roku od tworzenia dodatków, a następnie płaszczy. Kilka lat później zaprojektował pierwszą kolekcję mody damskiej sygnowaną swoim imieniem. W 1982 roku zaprezentował pierwszą kolekcję męską. Projektant jest również założycielem marki Gianfranco Ferré Home. Swoim stylem przywołuje atmosferę XIX-wiecznej Anglii, nawiązując do klasycznych męskich tkanin, takich jak prince of Wales czy pied-de-poule.

Historia Kenzō Takady, założyciela i projektanta firmy Kenzo rozpoczęła się w 1970 roku, gdy zaprezentował swoją kolekcję w Galerii Vivienne. Jego pierwsza kolekcja męska ukazała się w 1983 roku. Obecnie marka Kenzo znana jest z kultowych ubrań, na których znajduje się wyhaftowany, charakterystyczny tygrys - znak rozpoznawczy firmy.  Ponadto projektant jest założycielem marki Kenzo Maison, która specjalizuje się w wyposażeniu wnętrz. Produkty są subtelną mieszanką dwóch skrajnych stylów: minimalizmu i orientalnego dekoracjonizmu.

Projektancka historia Calvina Kleina rozpoczęła się w 1962 roku, gdy odbył staż w produkującej płaszcze i garnitury firmie. Przez następnych pięć lat pracował dla różnych nowojorskich przedsiębiorstw. Kilka lat później zdecydował się na otwarcie własnego biznesu. Do 1972 roku Calvin Klein sprzedawał damskie płaszcze i marynarki, ale odnoszone sukcesy skłoniły go do rozwinięcia oferty - zaprezentował kolekcję odzieży męskiej, perfum i kosmetyków.  Obecnie, marka pod szyldem Calvin Klein Home, zajmuje się również projektowaniem elementów wyposażenia wnętrz, stawiając na elegancję, funkcjonalność i relaksacyjny charakter.

Christian Lacroix projektowanie rozpoczął w latach 80, wcześniej studiował historie sztuki. W 1981 roku rozpoczął pracę w Patou, poza tym był asystentem w domu mody Hermès. Jego projekty to połączenie nowoczesności ze stylami strojów używanych na scenie teatralnej. W roku 1987 założył własny dom mody. W latach 2002-2005 był dyrektorem artystycznym we włoskim domu mody Emilio Pucci. Ponadto, Christian Lacroix zajmuje się również projektowaniem dla domu.

Dom modowy Christian Lacroix podjął współpracę z Weltonem by stworzyć zapachy inspirowane duchem Christian Lacroix. Efektem tych prac są świece i perfumy w eleganckich opakowaniach z porcelany lub szkła piaskowanego. Na opakowaniach widnieje wzór paseo. Skład świec: woski naturalne, 10-12% perfum, knot bawełniany. Waga: 220g, czas palenia: 50h. Konkretne zapachy opisane są na www.archidzielo.pl

Historia Karla Lagerfelda rozpoczęła się gdy w 1953 roku z matką wyemigrował do Paryża. Dwa lata później wygrał czołowy konkurs modowy, dzięki któremu dostał angaż w domu mody Balmain. Roczna praca zaowocowała projektowaniem dla takich domów mody jak Krizia, Charles Jourdan i Valentino. Od 1983 roku z sukcesami kieruje domem mody Chanel,w 2007 roku jego marka zmieniła nazwę z „Lagerfeld Gallery” na „Karl Lagerfeld”. Karl Lagerfeld firmuje również swoim nazwiskiem akcesoria do domu.