Ta vintage couture suknia w kolorze kości słoniowej miała prążkowane detale tworzące geometryczne kształty na całej długości, z odważnym dekoltem z odkrytymi ramionami, krótkimi rękawami i warstwową spódnicą ozdobioną delikatnymi białymi perłami. Dopełnienie całości? Zwiewny biały tiul, który spływał kaskadą w dół.

Partner Valentino w życiu i biznesie, Giancarlo Giammetti, zdradził dziwaczną inspirację sukni podczas rozmowy z byłym stylistą Anne Hathaway, Lawem Roachem. "To vintage Valentino, a Valentino zaprojektował ją myśląc o spaghetti" - zaśmiał się Giammetti. "A ja zawsze marzyłam o byciu makaronem!" - dodała Hathaway.

Lionel Hahn/Getty Images

Aktorka nie była jedyną, która sięgnęła do archiwów projektanta. Gwyneth Paltrow, która również założyła na swój ślub suknię Valentino, pojawiła się na gali w sukni Rosso Valentino z kolekcji couture marki na jesień/zimę 1965. 

Gala Fashion Awards, która odbyła się w Royal Albert Hall w Londynie, zgromadziła plejadę gwiazd i trendsetterów, w tym Amal Clooney, Pamelę Anderson, Andrew Garfielda, Rosie Huntington-Whiteley i nie tylko. Wydarzenie, które jest głównym źródłem finansowania Fundacji BFC stworzonej przez British Fashion Council, ma na celu promowanie liderów zmian, celebrowanie kreatywności i wspieranie kolejnego pokolenia talentów.

Valentino Garavani otrzymał podczas ceremonii nagrodę za wybitne osiągnięcia.