Podczas uroczystego eventu w the Royal Albert Hall w Londynie Anne Hathaway wystąpiła w absolutnie zjawiskowej sukni Valentino pochodzącej z kolekcji na jesień/zimę 1965 (sic!). Włoski projektant stworzył ją zainspirowany nitkami makaronu spaghetti – dlatego też motywem przewodnim kreacji uczynił podłużne „sznurki” w odcieniu kości słoniowej.

Zobacz: Anne Hathaway zachwyca w inspirowanej spaghetti vintage sukni od Valentino >>

Ich swobodnie zwisające końce zwieńczają perłowe koraliki i najwyraźniej to ten detal stał się inspiracją dla manicure aktorki. Anne zdecydowała się bowiem na paznokcie migdałki w kolorze perłowym, które perfekcyjnie dopełniły jej look.

Dave Benett / Getty Images

Jak odtworzyć perłowy manicure w stylu Anne Hathaway?

Na nielicznych zdjęciach, na których widać w zbliżeniu manicure Anne, wydaje się, że ma on delikatnie metaliczny połysk mający imitować prawdziwe perły. Żeby odtworzyć taką stylizację, można zaopatrzyć się więc w perłowy lakier o lekko srebrzystym połysku. Ale to nie jedyny sposób.

Pearl nails stworzysz bez większego problemu mając pod ręką klasyczny biały lakier oraz sypki rozświetlacz do twarzy. Najlepiej, jeśli będzie to highlighter z efektem holograficznym, czyli mocno odbijający światło i tworzący ekstremalnie lśniącą taflę o zimnym połysku. Inną opcją jest posłużenie się srebrzystym, holograficznym cieniem do oczu.

Po nałożeniu dwóch warstw białego lakieru, po prostu wetrzyj sypki rozświetlacz w płytkę paznokcia, a następnie zabezpiecz transparentnym topem. Niewielkim kosztem uzyskasz efekt jak z czerwonego dywanu.