Czerwony dywan festiwalu Sundance rządzi się swoimi prawami. Ze względu na dość niszowy charakter wydarzenia oraz mroźne temperatury Salt Lake City, gdzie odbywa się największe coroczne święto filmów niezależnych w USA. Spektakularne suknie wieczorowe, biżuteryjne aplikacje, prześwitujące koronki czy głęboko wycięte rozcięcia i dekolty zwyczajowo ustępują tu miejsca ocieplanym barankiem płaszczom, nylonowym kurtkom, kożuchom i kozakom. Niepisany dress code skupiony na praktycznych aspektach stroju to niełatwy orzech do zgryzienia dla zjeżdżających tu z całych Stanów Zjednoczonych, a nierzadko i z całego świata, fashionistek.

Anne Hathway, wraz ze swoją stylistką Erin Walsh, poradziły sobie z tym zadaniem celująco.

Przy okazji sobotniej prezentacji thrillera psychologicznego Eileen, w którym 40-letnia aktorka wciela się w jedną z głównych ról, zachwyciła dwuwarstwowym lookiem podpatrzoną na wybiegu Versace. 

Getty Images

Czarną puchówkę z gorsetowym detalem dziewczyny wystylizowały jak (bardzo krótką) sukienkę. W zestawieniu z cienkimi rajstopami oraz wizualnie ciężkimi, sznurowanymi botkami na masywnej platformie robiła piorunujące wrażenie.

Getty Images

Po krótkiej chwili, Hathaway zrzuciła pikowaną kurtkę z kolekcji Versace FW 22, eksponując tweedową mini na ramiączkach tej samej marki. Za stylizacyjną kropkę nad „i” – poza powracającymi w wielkim stylu rajstopami – robiła tu biżuteria.

Getty Images

Uwagę przykuwał szczególnie komplet kilku połyskujących pierścionków. Podobny zestaw skomponujecie z wykorzystaniem propozycji polskich marek autorskich:

Anya Taylor-Joy w gorsetowym topie i prześwitującej spódnicy w Paryżu. Aktorka zachwyciła na pokazie Dior>>

Wokół nazwiska Anne Hathaway dużo będzie się w nadchodzących miesiącach działo. Gwiazda wzięła bowiem udział w wielu projektach, których premiery zaplanowano właśnie na rok 2023. Dla nas oznacza to jedno: jeszcze więcej zaskakujących, efektownych outfitów. Modowe wybory filmowej Andy obiecujemy więc mieć na oku i dzielić się z wami tymi, o których pisać - bez względu na to czy dobrze czy źle - warto. Póki co odsyłamy was do naszej galerii, gdzie czeka kilka dodatkowych ujęć głośnego looku z festiwalu Sundance. Jest na co popatrzeć.