Książka Anji Rubik na podstawie kampanii #SEXEDPL to 18 mądrych rozmów z jej bohaterami właśnie o seksie. Tytuł skierowany jest przede wszystkim do młodych ludzi, którzy nie mogą dziś liczyć na wiele rozsądnych źródeł wiedzy na ten temat. Internet, mało świadoma rodzina, podwórko albo przedziwna forma zajęć w szkole nie są dobrze rokującą podstawą do budowania świadomości dorastającego człowieka o erotycznej sferze życia. Anja chce właśnie tę lukę wypełnić.

"Kiedy jest dobry czas na pierwszy raz i jak się do niego przygotować? Co to jest grooming, seksting i consent? W jaki sposób rozpoznać infekcje przenoszone drogą płciową i gdzie je leczyć? Jak dobrać najlepszą metodę antykoncepcji?" 


"Czy kobieta, która spędziła noc z inną kobietą, jest już lesbijką? W czym może nam pomóc masturbacja? „#SEXEDPL” obejmuje wszystko, co powinniśmy wiedzieć, ale często wstydzimy się zapytać." - czytamy w materiale promującym książkę Anji Rubik. 

Warto zwrócić uwagę także na oprawę wizualną tytułu. Ilustracje to komiksy znanej w sieci jako Kiciputek Katarzyny Babis i fotografie Zuzy Krajewskiej. Pamiętacie, jak Anja szukała w sieci modeli do specjalnego, jeszcze wtedy tajnego projektu? Wiemy już, że był to wyjątkowy casting do książkowej sesji zdjęciowej, w której ostatecznie wzięło udział prawie sześćdziesiąt osób z Polski, Szwecji, Anglii oraz Białorusi. Dziewczyny, chłopaki, osoby niebinarne oraz pary, które odpowiedziały na zaproszenie Anji Rubik, to tylko część ruchu społecznego #SEXEDPL. 

Premierę "#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik  o dojrzewaniu, miłości i seksie” przewidziano na 19 września, a wydaje ją W.A.B. Będzie kosztowała 19,99 złotych a zyski z jej sprzedaży w całości zostaną przekazane na rzecz Fundacji #SEXEDPL. Dlatego wydawcy, zrzekając się przychodów ze sprzedaży, określają książkę oficjalnie jako publikację non profit.