Modelka na swoim Instagramie opublikowała dwujęzyczną, krótką opinię na temat misji Elona Muska i NASA.

"Miliardy dolarów, aby zadowolić ego!!! Podczas gdy nasza planeta i my walczymy! Ciągły brak pieniędzy na ochronę przyrody, na nowe, bardziej ekologiczne rozwiązania, na ocalenie gatunków na naszej planecie! Ale hej! Wydajmy miliardy w kosmosie, by szukać "planu B", bo spieprzyliśmy naszą planetę i nudno jest próbować ją ocalić!" - napisała o misji Crew Dragon SpaceX NASA Anja Rubik.

Anja Rubik o misji SpaceX i NASA / Instagram AnjaRubik

Przpomnijmy: Crew Dragon-Demo2 to pierwsza od 11 lat amerykańska misja kosmiczna, polegająca na wysłaniu w kosmos załogi astronautów. W projekcie SpaceX i NASA bierze udział dwóch z szeregów Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej. Robert Behnken oraz Douglas Hurley są w trakcie wyprawy od soboty - po kilkunastu godzinach lotu dotarli już do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Wyprawa ma być początkiem prywatnych lotów tego typu i udowodnić, że rakieta wysyłająca ludzi na orbitę może być użyta wielokrotnie. Dzięki współpracy z Elonem Muskiem USA chce też odzyskać dominację w podboju kosmosu (od czasu zawieszenia lotów wahadłowych w 2011 Amerykanie byli uzależnieni od Rosji).

Ile to wszystko kosztuje? Miliardy dolarów. Oficjalne informacje mówią, że już dziś NASA płaci SpaceX 55 milionów tylko za udział w misji jednego austronauty, czyli za jedno "miejsce" w wyprawie. To chyba najdroższy bilet w historii.