"Wszyscy mówimy o tym jak ważna jest edukacja, a nie rozmawiamy o edukacji seksualnej, a seks jest tak istotna częścią Naszego codziennego życia!!!", możemy przeczytać na instagramie i Facebooku Anji Rubik. Modelka właśnie zainicjowała kampanię edukacyjną o nazwie #sexedpl. Dlaczego? Rubik uważa, że polskie społeczeństwo ma za małą wiedzę w tym temacie. 

"Z powodu klimatu, który obecnie panuje w Polsce - brak edukacji seksualnej oraz konsekwentnie realizowany plan rządu, by ograniczyć dostęp do antykoncepcji - zdecydowałam stworzyć kampanię edukacyjną, na którą będą się składać 60-sekundowe filmiki, których tematem będzie edukacja seksualna. Wybralam grupę powszechnie znanych w Polsce osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, wywodzących się ze świata sztuki, muzyki, filmu oraz mody z prośbą o wzięcie udziału w projekcie i szerzeniu wiedzy na temat edukacji seksualnej. Z pomocą specjalistów oraz grupy Dziewuchy Dziewuchom, stworzyliśmy listę głównych lekcji na temat edukacji seksualnej. Następnie poprosilismy każda osobę biorąca udział w kampanii by opowiedziała historie, która nawiązuje do jednej z lekcji. Kampania rozpocznie się 28 października, codziennie będziemy wypuszczali jeden z 60-sekundowych filmików.", napisała Anja Rubik na swoich profilach społecznościowych.

Przy tworzeniu programu do #sexedpl Anja Rubik poprosiła o pomoc specjalistów oraz organizację Dziewuchy Dziewuchom. W krótkich filmikach zobaczymy też sporo znanych osób. Do projektu Rubik przyłączyli się: Mateusz Bansiuk, Dorota Masłowska, Robert Biedroń, Monika Brodka, Maffashion, Sebastian Fabijański, Małgorzata Szumowska, Marta Frej, Jimek Dębski, Magda Cielecka, Maciej Stuhr, Mary Komasa, a także Roma Gąsiorowska.

Pierwszy spot #sexedpl pojawi się już 28 października. Trzymamy kciuki za sukces!