Stella znaczy "gwiazda", ale Kuczyńska interpretuje tę nazwę nie tylko dosłownie: muzą kolekcji została aktorka Ingrid Bergman, do której garderoby sięga dziś polska projektantka. Podaje ją przefiltrowaną przez swój charakterystyczny, oszczędny styl i w duchu Modern Romantic, dzięki czemu ze Stella 2020 wybrzmiewa swobodny i elegancki charakter strojów.

Ania Kuczyńska konsekwentnie operuje bielą i czernią, które mają magiczną moc nieulegania szybkim trendom, a do tego uzupełnia je soczystymi barwami: amarantem, zielenią i żółcią. 

"Kolekcję charakteryzują lekkie, szlachetne i naturalne tkaniny. Swobodne zakładki, marszczone i drapowane rękawy koszul i sukienek kontrastują z charakterystycznymi dla marki stójkami i nowymi w kolekcji kołnierzykami, nadającymi ubraniom formalnej elegancji" podkreśla projektantka w informacji prasowej i za pomocą mody przenosi nas do czarno-białymi filmów włoskiego neorealizmu. W praktyce to między innymi jedwabna koszula Cometa, sukienka midi o imieniu Galaxia, koronkowa sukienka Bella, barwne koszule Sole, Primavera i Fuxia, szykowne płaszcze z kołnierzami inspirowanymi krojem dwurzędowej marynarki i dziewczęce scrunchies, które budują ten klimat. 

10 rzeczy z polską metką, które będziemy nosić latem 2020>>

Nowa kolekcja Ani Kuczyńskiej - Stella 2020 / fot. Kuba Dąbrowskia

Stellę uzupełniają linia Denim i garbowane roślinnie w przyjazny dla środowiska sposób skórzane torby, paski i portfele (wśród nich są nowe modele toreb Mini Shanghai i Varsavia, łączące w sobie skórę i bawełniane płótno). To jednak nie wszystko: Kuczyńska twardo stoi przy swoim stanowisku, że moda nie potrzebuje typowych sezonów i dystansuje się do produkcji masowej na rzecz ponadczasowych i wysokogatunkowych klasyków. Taka właśnie jest jej Stella.

Klasyki Ani Kuczyńskiej znajdziecie w sklepie ELLE:

Najpiękniejsze białe spodnie na lato 2020>>