"Atelier Jolie" nowa marka aktorki

Nowe przedsięwzięcie biznesowe Jolie, ma się jednak nieco różnić od znanych nam modeli biznesowych. Gwiazda już na początku zapowiedziała, że zamierza połączyć kreatywnych klientów z doświadczonymi krawcami, wzornikami i rzemieślnikami. "Atelier Jolie", bo taką nazwę nadano nowemu brandowi, nie będzie więc autorską kolekcją zaprojektowanych przez Angelinę ubrań. W rolę twórców linii wcielą się sami klienci. Jest to zupełna rewolucja na rynku modowym. W DNA marki wpisana ma być również filozofia mody zrównoważonej. „Będziesz mógł naprawić lub poddać recyklingowi część garderoby, którą chcesz ożywić i udoskonalić, tchnąć nowe życie w to, co można było wyrzucić, i stworzyć wysokiej jakości pamiątkowe ubrania o osobistym znaczeniu”- można przeczytać w komunikacie.  

Wartości, które wyznaje Jolie prywatnie są ważnym filarem Atelier Jolie. Aktorka zapowiedziała, że do pracy zapraszane będą osoby z różnych środowisk, zwłaszcza z tych mniej uprzywilejowanych. Zaproszenie do współpracy twórców z całego świata ma również na celu promowanie bogactwa kulturowego z ich regionów. 

Angelina Jolie zaprasza do pracy 

Jolie zamieściła na swoim Instagramie ofertę pracy dla osób mieszkających w Nowym Jorku, ale od razu dodała, że już niedługo możemy się spodziewać otwartego zaproszenia dla twórców z całego świata. „Szukamy krawców, którzy rozumieją jakość i kreatywność. Pierwsze atelier będzie w Nowym Jorku, to zaproszenie jest dla mieszkających tam krawców. Mamy nadzieję, że wkrótce będą inni, ponieważ budujemy globalną rodzinę” - napisała -  „Z góry dziękuję za podzielenie się swoją kreatywnością. Bądź odważny”.