"Bez krwi" - o czym jest najnowszy film Angeliny Jolie?

"Bez krwi” (org. „Without Blood”) to film oparty na powieści włoskiego pisarza Alessandro Baricco, który będzie zgłębiał "uniwersalne prawdy o wojnie, traumie, pamięci i uzdrowieniu”. Zdjęcia do filmu już się rozpoczęły i są kręcone w regionach Apulia i Basilicata na południu Wloch, a także w Rzymie.

"Jestem zaszczycona, że mogę być tutaj, we Włoszech, aby przenieść ten bardzo szczególny materiał na ekran i że Alessandro Baricco powierzył mi adaptację swojej książki - z jej wyjątkową poezją, emocjami i sposobem patrzenia na wojnę, a także pytaniami, jakie stawia o to, czego szukamy po traumie, stracie lub niesprawiedliwości” - napisała Angelina w swoim oficjalnym oświadczeniu.

"Bez krwi” to już piąty film Jolie jako reżyserki i pierwszy w ramach jej międzynarodowej umowy z Fremantle, zgodnie w którą gwiazda będzie produkować, reżyserować i występować w wielu filmach, serialach telewizyjnych i dokumentach.

"Swoboda opowiadania ważnych historii i przedstawiania ich globalnej publiczności jest podstawą mojej umowy z Fremantle. Jestem podekscytowana, że będę pracować z tak pełnym pasji i przyszłości zespołem, który ma międzynarodową perspektywę” - powiedziała Jolie.

Jolie i Fremantle potwierdzili także, że pracują nad innymi nadchodzącymi projektami fabularnymi, dokumentalnymi i serialami oryginalnymi, których szczegóły zostaną ujawnione wkrótce.

Salma Hayek zagra w filmie Angeliny Jolie

W obsadzie najnowszego filmu Jolie zobaczymy Salmę Hayek! Aktorki poznały się podczas kręcenia hitu Marvela - „Eternals i szybko się zaprzyjaźniły. Angelina była nawet obecna na 55. urodzinach gwiazdy, Meksykanka pochwaliła się na swoim Instagramie zabawnym filmikiem z udziałem Jolie. 

Angelina Jolie: filmy, które wyreżyserowała aktorka

Aktora zadebiutowała reżysersko w 2011 roku filmem „Kraina miodu i krwi”, który rozgrywa się na tle wojny w Bośni i opowiada o historii miłosnej Muzułmanki i Serba. Scenariusz do filmu, Jolie pisała podczas swojej walki z chorobą, kiedy to musiała zostać odizolowana od swojej rodziny. Produkcja okazała się sukcesem, a aktorka otrzymała za nią specjalną nagrodę hollywoodzkich producentów filmowych.

W 2014 roku, Jolie powróciła z filmem „Niezłomny”. Tytuł opowiadał historię Louisa Zamperini, biegacza olimpijskiego wziętego do niewoli przez siły japońskie. Najgłośniejszym filmem w dorobku Jolie jest bez wątpienia „Nad morzem” (2015), w którym aktorka zagrała wraz ze swoim ówczesnym mężem - Bradem Pittem. Mimo, że film był bardzo osobisty, to nie został dobrze przyjęty zarówno przez krytyków, jak i widzów. Ostatnim reżyserskim popisem aktorki, był biograficzny thriller historyczny z 2017 roku, „Najpierw zabili mojego ojca”, który jest dostępny na Netfliksie.