Ogłoszone w maju przedsięwzięcie zostało przedstawione jako "kolektyw, w którym każdy może tworzyć", obejmujący różnorodną rodzinę projektantów, krawców, projektantów wzorów i rzemieślników z całego świata. Zasadnicza filozofia Atelier Jolie wykracza poza modę. Platforma wspiera wschodzących projektantów, jednocześnie kładąc nacisk na zrównoważony rozwój poprzez ponowne wykorzystanie materiałów vintage i deadstock do tworzenia unikalnych, przemyślanych elementów.

Debiutancka kolekcja Atelier Jolie powstaje we współpracy z Gabrielą Hearst z Chloé, co zbiegło się w czasie z odejściem Hearst z francuskiego domu mody. Decyzja Jolie o współpracy z Chloé, luksusową marką z certyfikatem B Corp, podkreśla jej zaangażowanie w etyczną modę. Ich współpraca kładzie nacisk na zrównoważony rozwój, wykorzystując co najmniej 80% materiałów o zmniejszonym wpływie na środowisko, ustanawiając nowy standard dla branży. Według marki co najmniej 50% kolekcji jest produkowane przez "przedsiębiorstwa Fair Trade, przedsiębiorstwa socjalne lub źródła socjalne".

Zoe Ghertner/Chloe

Zaangażowanie Jolie idzie o krok dalej, jako że wszystkie zyski z tej kolekcji zostaną ponownie zainwestowane w Atelier Jolie w celu wspierania praktyk zawodowych dla przyszłych krawców i rzemieślników, zapewniając tym samym zrównoważone dziedzictwo. Chociaż celem Jolie nie jest zostanie gigantem mody, jej misją jest stworzenie miejsca, w którym inni mogą realizować swój kreatywny potencjał. Jak sama mówi: "Chcę zbudować dom dla innych ludzi, aby mogli tego dokonać".

Kolekcja Atelier Jolie x Chloé obejmuje szereg eleganckich sukienek, dopasowanych elementów, odzieży wierzchniej i luksusowych elementów warstwowych. Ta kolekcja to połączenie ponadczasowego minimalizmu i w dużej mierze neutralnej palety kolorów, opracowanej z myślą o różnorodnych odcieniach skóry.

W październiku Chloé zaprezentowała zwiastun kolekcji, w którym zaprezentowano sukienkę slip dress w kolorze nude i czarną aksamitną pelerynę operową. Cała kolekcja będzie dostępna w butikach Chloé i online na stronie chloe.com w styczniu 2024 roku.