Serial „Królowa” na Netflix. O czym jest?

Premierowa zapowiedź serialu pojawiła się w marcu 2021, podczas pierwszego w Polsce Netflix Content Roadshow. W sierpniu Andrzej Seweryn zaprezentował na swoim profilu na Instagramie zdjęcie w charakteryzacji. „Mówiłem im, że się nie rozdwoję, ale się uparli. Poznajcie Sylwestra i Lorettę" – napisał wtedy aktor. Teraz w sieci pojawił się także oficjalny zwiastun serialu.

Andrzej Seweryn w podwójnej roli 

Mini serial „Królowa” będzie się składał z czterech odcinków. Nową produkcję Netfliksa wyreżyserował Łukasz Kośmicki. W główną rolę wcieli się wspomniany wcześniej Andrzej Seweryn, który zagra emerytowanego krawca Sylwestra. Mężczyzna w wolnym czasie realizuje się także jako draq queen. Bohater właśnie podjął decyzję o opuszczeniu Polski i rozpoczęciu nowego życia w Paryżu. Co więcej, obiecał sobie, że nigdy nie wróci do swojego ojczystego kraju. Wszystko zmienia się, gdy dostaje list od nieznanej dotąd, osiemnastoletniej wnuczki Izy (w tej roli Julia Chętnicka). Jak się okazuje jej matka czyli córka Sylwestra, Wiola (Maria Peszek), jest śmiertelnie chora. W obliczu tej trudnej sytuacji Sylwester wraca do rodzinnego miasteczka, aby podjąć decyzję, czy pomóc córce, której nigdy nie poznał. Jak zapowiada Netflix, „Królowa" to opowieść o odkupieniu, drugiej szansie i miłości pokonującej wszelkie różnice.

„Królowa” - obsada

Oprócz Andrzeja Seweryna i wspomnianych wcześniej aktorek, w serialu zobaczymy także francuskiego artystę Kova Réa oraz Antoniego Porowskiego, znanego szerszej publiczności z reality show „Porady różowej brygady”. 

Serial „Królowa” już 23 czerwca, tylko na Netflix.