Moda na astrologię zatacza coraz szersze kręgi. Kiedyś była domeną dziewczynek zaczytanych w komiksach „W.I.T.C.H”. Dziś pociąga nawet osoby z pierwszych stron gazet, które otwarcie przyznają się do wiary w tajemnicze symbole i wpływ ciał niebieskich na ludzkie charaktery. Niedawno głośno było o kontrowersyjnym zwyczaju Jennifer Lopez odmawiającej współpracy z tancerzami spod znaku Panny. Być może gwiazda odnalazłaby wspólny język z Andrew Garfieldem. Aktor właśnie przyznał się do tego, że na kontakty towarzyskie patrzy przez pryzmat horoskopów i doskonale orientuje się w zawiłościach astrologii. 

Andrew Garfield interesuje się astrologią. Aktor nie mógł przestać mówić o retrogradacjach i znakach zodiaku

Mogłoby się wydawać, że emocje po Złotych Globach już opadły. Tymczasem na nagłówki trafiają kolejne warte uwagi momenty z czerwonego dywanu i uroczystej gali. Mimo że nic nie przebije fantastycznego występu Jennifer Coolidge ani zakończonej fiaskiem próby przerwania przemowy Michelle Yeoh, to Andrew Garfield i jego fascynacja znakami zodiaku przyciągnęli uwagę internautów. Andrew, który dzięki sześcioodcinkowej produkcji „Pod sztandarem nieba” walczył o statuetkę dla najlepszego aktora w serialu limitowanym, antologii lub filmie telewizyjnym, rozmawiał z dziennikarzami o astrologii. Kamery uchwyciły, jak filmowy Peter Parker wypytywał o znak zodiaku reporterkę Amelię Dimoldenberg. Pytanie pada w 35 sekundzie, po tym jak kobieta zaprasza znanego rozmówcę na swoje przyjęcie urodzinowe.

„Jeśli twój słoneczny znak zodiaku jest taki sam jak znak księżycowy drugiej osoby, to... dobrze zwiastuje” – tłumaczył.

Nagranie wyświetlono już niemal 35 milionów razy. Użytkownicy Twittera porównali rozmowę do sceny z... komedii romantycznej. „Chemia między nimi jest wyczuwalna i niezaprzeczalna” – piszą zauroczeni fani.

Sezon na „ary”. Jesieniara nie tylko nie odeszła w zapomnienie, ale zyskała przyjaciółki: zodiakary, świeczkary, netfliksiary >>

Druga wzmianka padła podczas wywiadu dla czasopisma Variety. Dziennikarz Marc Malkin wyjawił, że dniu imprezy przypadły jego urodziny. Aktor miał na to jedną odpowiedź: „Wszystkiego najlepszego! Szczęśliwych 27. urodzin. To dla ciebie początek powrotu Saturna. Nadchodzi ciężki czas”.

Nie jesteście na tak wysokim poziomie zaawansowania jak gwiazdor „Spider-Mana”? Spieszymy z pomocą! Według astrologii powrót Saturna to zjawisko, którego każdy człowiek doświadcza przed trzydziestką. Wiąże się ono z kryzysem egzystencjalnym, wszechogarniającym chaosem i intensywną transformacją. Problemy w związku, wielkie zmiany na polu zawodowym, przełomowe wydarzenia? Możesz lekką ręką zrzucić je na gazowego olbrzyma.