#girlspower

Kobiety stanowią dzisiaj ok. 20% klientów Mercedes-Benz. Według badań wpływają na decyzje zakupowe, powodują mniej wypadków i lubią pojazdy z mocniejszym napędem. W związku z tym szkoła jazdy AMG Driving Academy wprowadza nowy, ekskluzywny program imprez adresowany wyłącznie dla kobiet. AMG LADY-Traning to niepowtarzalna okazja przetestowania najmocniejszych maszyn ze stajni Mercedes-AMG. To nie tylko szkolenie z zakresu doskonalenia technik bezpiecznej jazdy, ale też wypoczynek w zaciszu malowniczo położonego hotelu i zabiegami pielęgnacyjnymi w spa. 

AMG LADY-Traning

AMG LADY-Traning 

Najmniejszy model ze stajni Mercedesa-AMG, czyli Klasa A 45 AMG ma dwulitrowy silnik benzynowy, turbodoładowanego potworka o mocy 381 KM. Najsilniejszy silnik w modelu Najmocniejszy silnik w modelu E 63 AMG S 4MATIC+ z podwójnie doładowanym V8 generuje 612 KM. Wykorzystywanie ich możliwości wymaga odpowiedniej techniki jazdy - umiejętności, które każdy, nawet najlepszy kierowca, powinien zdobyć – i to w bezpiecznych warunkach. Istnieje przeświadczenie, że tory wyścigowe, ofensywny styl jazdy i mocne samochody to typowo męska domena. Nic bardziej mylnego. W Polsce dynamicznie rośnie jednak grupa świadomych kierowców-kobiet, którym nie wystarczy zwykłe szkolenie nauki jazdy, które są zainteresowane motoryzacją, chcą doskonalić swoje umiejętności za kierownicą i po prostu lubią prowadzić. Adresowany wyłącznie dla kobiet cykl szkoleń z zakresu bezpiecznej jazdy organizowanych na Torze „Kielce” - AMG LADY-Traning, połączony z wypoczynkiem w zaciszu komfortowego hotelu Odyssey oraz zabiegami pielęgnacyjnymi w centrum spa. Szkolenie AMG LADY-Training trwa 1,5 dnia i obejmuje intensywne testy aktualnej gamy modeli Mercedes-AMG, połączone z zajęciami teoretycznymi i praktycznymi pod opieką doświadczonych instruktorów, przeszkolonych w siedzibie AMG w Affalterbach. Zajęcia odbywają się w niewielkich, 12-osobowych grupach. Po odprawie teoretycznej (informacje na temat właściwej pozycji za kierownicą, pracy rąk, hamowania oraz zasad bezpieczeństwa), przystepują do części praktycznej na torze „Kielce”. W trakcie szkolenia mają okazję poznać bliżej różne modele Mercedes-AMG i odbyć szereg prób praktycznych (m.in. z zakresu technik hamowania z dużych prędkości z jednoczesnym omijaniem przeszkody, opanowania nad- i podsterowności oraz obierania właściwego toru podczas pokonywania zakrętów o zróżnicowanym profilu.) 

She's Mercedes

Szkolenia z jazdy na torze to element większego projektu - She's Mercedes. Obejmuje on trzy główne obszary życia nowoczesnej kobiety: mobilność, edukacja w dziedzinie zarządzania budżetem oraz usługi finansowe. Treningi AMG LADY-Training przeznaczone wyłącznie dla grupy kobiecej, pozwalają na realizowanie celów szkoleniowych poprzez zbudowanie atmosfery dostosowanej do oczekiwań pań, ale także stwarzają odpowiednią przestrzeń do podzielenia się emocjami z innymi uczestniczkami.