Bankrutuje luksusowy dom towarowy

Uwielbiany przez gwiazdy dom towarowy i symbol amerykańskiego luksusu podał właśnie do informacji publicznej, że ogłasza bankructwo z powodu COVID-19 (wcześniej firma próbowała złożyć wniosek o ochronę przed takim obrotem spraw). Pod koniec marca zamknięto wszystkie 43 sklepy Neiman Marcus, co praktycznie wstrzymało sprzedaż i spowodowało przychody na poziomie zera. New York Times podkreśla jednak, że chociaż była to bezpośrednia przyczyna bankructwa, Neiman Marcus od dłuższego czasu miał problemy finansowe i długi oraz nie przystosował się do zmiany nawyków zakupowych swoich klientów.

Gdzie kupić modne buty na wiosnę? 7 najciekawszych marek obuwniczych z Instagrama [trendy 2020]>>

Neiman Marcus powstał w 1907 roku w Dallas i do dziś jest w rękach rodziny założyciela firmy, Stanleya Marcusa. Sklep słynął z bardzo luksusowych produktów, reklamowanych między innymi w swoich słynnych comiesięcznych katalogach, w których prezentowane były najnowsze kolekcje od światowych projektantów. Dom towarowy w czasach swojej świetności organizował nawet własne pokazy mody dla klientów. 

W Neiman Marcus można było kupić projekty takich marek, jak Alexander McQueen, Armani Beauty, Balmain, By Far, Byredo, Christian Louboutin, Celine, Isabel Marant, Proenza Schouler czy Valentino.

Przypomnijmy, że w lutym swoją działalność zakończył inny słynny dom handlowy, Barneys.

Maria Grazia Chiuri: Panteon wielkich marek to przede wszystkim mężczyźni dający kobietom iluzję szczęścia. I mówiący wprost: to my wiemy, czym jest kobiecość>>