28 września, w nowojorskiej Bibliotece Publicznej, założona przez Państwa Clooney’ów fundacja Clooney Foundation for Justice już po raz drugi sprawdziła się w roli gospodarza dobroczynnej ceremonii wręczenia nagród Albies. Wydarzenie to przyciągnęło spory tłumek gwiazd. Przed obiektywami równie licznie zgromadzonych fotoreporterów stanęli między innymi Anne Hathaway, Meryl Streep, Viola Davis, Julianne Moore, Scarlett Johansson, Mary J. Blige, Daniel Craig i Rachel Weisz oraz Greta Gerwig i Noah Baumbach.

Mimo sporej konkurencji, najjaśniej błyszczała jednak przyjmująca gości Amal w swojej kreacji Versace.

I to dosłownie, bo jej śmietankowa suknia z cienkimi ramiączkami i powłóczystym trenem od stóp do głów pokryta była siateczką z kryształkami. Za niesamowitym efektem kryje się równie ciekawa historia. Na kilka tygodni przez galą Clooney poleciała do Mediolanu, aby osobiście włączyć się w proces realizacji niestandardowego projektu. Nie przybyła z pustymi rękoma. „Właściwie wzięłam próbkę prostej sukienki plażowej, którą miałam w szafie, i to ona stała się punktem wyjścia do pracy” – wyznała prawniczka, która nie ma w zwyczaju współpracy ze stylistą (ani przy wyborze codziennej garderoby, ani kreacji na specjalne okazje). Tu zrobiła jednak wyjątek. „To fajna zabawa. Można sprawić w ten sposób sprawić, że Twój wygląd będzie wyrazem Twojego nastroju. Ale zdecydowanie pomaga pomoc utalentowanych ludzi, takich jak ich cały zespół Versace” tłumaczyła Clooney. 

Fot. Taylor Hill / Contributor / Getty Images

Białą, majestatycznie połyskującą suknię Amal uzupełniały strukturalna torebka z dekoracyjnym zapięciem ze strasu oraz diamentowa biżuteria: para wiszących kolczyków, sztywna geometryczna bransoletka i komplet migoczących w blasku fleszy pierścionków. 

Wraz z wystylizowanym w klasyczny czarny smoking Georgem wyglądali tak, jakby za chwilę mieli odnowić przysięgę małżeńską. 

Fot. Nina Westervelt / Contributor / Getty Images

Warto dodać, że obszar działalności Amal Clooney na rzecz praw człowieka jest znacznie szerszy niż organizacja czy uczestnictwo w uroczystych bankietach dobroczynnych. Imponujący dorobek prawniczki obejmuje między innymi obronę ofiar ISIS i wojny na Ukrainie, orędownictwo na rzecz niesłusznie uwięzionych dziennikarzy oraz działania wspierające głos kobiet.  Brawo Amal, brawo Clooney Foundation for Justice.