Alexander Wang zaprojektuje kolekcję dla H&M!!! - ten news kilka tygodni temu dotarł najszybciej do tych, którzy śledzą profil @alexanderwangny na Instagramie. Tym razem to twitterowi "followersi" projektanta i sieciówki zostali wyróżnieni i jako pierwsi zobaczyli pierwsze zdjęcia kolekcji. Co na nich widzimy? Breloczek Alexander Wang H&M i fragmentaryczny widok na (najprawdopodobniej) torbę z matą. Wiemy już więc, że kolekcja będzie naprawdę blisko związana ze sportową estetyką, którą projektant wylansował na wybiegach już kilka sezonów temu.

Alexander Wang x H&M - pierwsze zdjęcia - galeria >>

Więcej o kolekcji Alexandra Wanga dla H&M:

To na swoim Instagramie projektant zapowiedział, że zamierza podjąć współpracę ze szwedzką sieciówką, a wkrótce na profilu marki zobaczyliśmy zdjęcia z imprezy #ALEXANDERWANG&HM na festiwalu Coachella. Przyznacie, że H&M nie mogło zaplanować lepszego miejsca i czasu na wypuszczenie w świat takiej bomby - media i blogosfera po prostu zawrzały.

Co wiemy na pewno? Kolekcja pojawi się w sprzedaży 6 listopada w 250 sklepach H&M na całym świecie. Będą się na nią składać odzież i dodatki zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Dodatkowo projektant postanowił dołączyć do kolekcji linię przedmiotów codziennego użytku, wykraczających poza modę.

Co ważne - Alexander Wang jest pierwszym amerykańskim projektantem, który podejmuje współpracę z H&M. Jego nazwisko nieprzerwanie umacnia się w sektorze mody miejskiej od 2007 roku, a sam, prowadząc swoją markę, jest też dyrektorem domu mody Balenciaga. Osobiście mamy wielką słabość do jego autorskich kolekcji, w których łączy wyrafinowaną modę z niedoskonałością, zabawą fakturą i streetwearowymi krojami. Najwyraźniej to samo docenia zarząd H&M:

– Alexander Wang to jeden z najważniejszych głosów w dzisiejszym świecie mody. Dokładnie rozumie, co ludzie chcą nosić i dostarcza im to z zaraźliwą energią i pasją. Jestem bardzo podekscytowana, że w tym roku z nim pracujemy – mówi Margareta van den Bosch, doradca kreatywny H&M.

Projektant, zgodnie ze zwyczajem, mówi o współpracy w podobnym tonie:

– Jestem zaszczycony mogąc pracować nad tą kolekcją z H&M. Praca z ich zespołem to proces ekscytujący i pełen radości. Są otwarci na przekraczanie kolejnych granic i budowę wspólnej platformy, w ramach której obie strony mogą inspirować się nawzajem. Efektem jest kolekcja, która daje szerokiej klienteli wspaniałą możliwość doświadczenia elementów mojej marki i bliskiego mi stylu życia.

Ciekawostki? Wśród gości specjalnego festiwalowego eventu Wanga i H&M pojawiła się m.in.Kate Bosworth w sportowej sukience, którą tajemniczo opisano "H&Mtrend". Biel, heksagonalna wycinanka, sportowy fason - czy mamy to traktować jako zapowiedź linii?

  

                              

Alexander Wang dla H&M, Kate Bosworth na imprezie #ALEXANDERWANG&HM zorganizowanej podczas festiwalu Coachella

Nie wiadomo, ale to tak wystylizowana Kate (jako jedyna gwiazda zaproszona na imprezę) jest modowo eksponowana na profilach @HM i @alexanderwangny. My spodziewamy się sportowej bieli, genialnych streetwearowych bluz, fakturowanych legginsów i pięknych plecaków. Czy słusznie? Kolekcja ma pojawić się w sklepach 6 listopada. Zobaczcie zapowiedzi wideo: