Alessandro Michele odchodzi z Gucci?

Branżą mody wstrząsnęło i wszyscy zadają sobie dziś jedno pytanie: czy naprawdę Alessandro Michele opuszcza Gucci? Wszystko za sprawą artykułu, który pojawił się w serwisie WWD.com. Można w nim przeczytać, że we włoskim domu nastąpi poważna zmiana i że anonimowe źródło przekazało im, że Michele poproszono o "zainicjowanie silnej zmiany w projektowaniu", by wokół słynnej marki wrzało.

Dior przywrócił do sprzedaży ulubioną torebkę księżnej Diany. Ten model z lat 90. Lady Di nosiła na czerwonym dywanie>>

Z drugiej strony redaktorzy powołują się na innego korespondenta, który powiedział, że François-Henri Pinault, prezes i dyrektor generalny Kering, firmy, do której należy Gucci, rozważa zmianę tempa dla najpopularniejszego brandu koncernu (co wcale nie jest tak niewiarygodne, biorąc pod uwagę głośne rozstanie Daniela Lee z Bottega Veneta). O tym, czy rzeczywiście te doniesienia są prawdziwe, prawdopodobnie dowiemy się już dziś - serwis WWD.com podaje, że Gucci nie odpowiada na prośby o komentarz. Dziennikarze szacują, że oficjalne oświadczenie pojawi się za kilka godzin.

Alessandro Michele zupełnie odmienił odbiór Gucci na całym świecie i sprawił, że włoski dom mody stał się najbardziej pożądaną luksusową marką świata.

Gucci wprowadza do sprzedaży słynną torebkę ze swojego archiwum z lat 90. Chodzi o ukochany model księżnej Diany>>

Każdy jego pokaz był głośny i viralowy, a charakterystyczny styl pokochało pokolenie Z. Mówi się, że Pinault pragnie jednak powrotu do rzemieślniczych korzeni Gucci, mimo ogromnych zysków finansowych oraz publikacji na całym świecie, jakie generuje Michele. To on odkrył Gucci na nowo i historycznie zmienił podejście do projektowania, co tylko potwierdzają wykreowanie licznych trendów, porównywanie jego pokazów do sztuki współczesnej i inspirowanie całego pokolenia nowych projektantów. Zaprzyjaźnił też markę z najważniejszymi gwiazdami, od Harry'ego Stylesa po Lanę del Rey. Alessandro Michele dyrektorem kreatywnym Gucci został w styczniu 2015 roku, jednak związany był z włoskim domem mody od 2002 r.

Księżna Diana uwielbiała te buty. Są modne do dziś i właśnie przeceniono je o 30%>>