1. Converse

Marka Converse totalnie kupiła nas oryginalnym podejściem do tematu. Specjalna kampania w ramach #InMyConverse zwraca uwagę na to, w jaki sposób definiuje się w słownikach na całym świecie słowo "dziewczyna". Okazuje się, że to określenie jest już przestarzałe, stereotypowe i zupełnie nie przystaje do współczesnego świata. Niejednokrotnie termin ten ma pejoratywny wydźwięk, a słowniki na całym świecie określają dziewczyny jako słabszą płeć. Słownik PWN podaje, że potocznie dziewczyna to „pomoc domowa”. W wikisłowniku funkcjonują związki frazeologiczne „dziewczyna do towarzystwa”, a także „dziewczyny to tylko kłopoty”.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nasze buty od zawsze były TWOIM nośnikiem do opowiadania TWOJEJ historii, do odzwierciedlania TWOJEJ osobowości, do osiągania TWOICH celów. Kolekcja Love The Progress, stworzona przez grupę projektantek Converse, zainspirowała nas do przyjrzenia się, co oznacza postęp w różnych częściach świata. I odkryliśmy, że na całym świecie słowo "DZIEWCZYNA" wciąż definiowane jest poprzez przestarzałe terminy i ideały. Podczas, gdy świętujemy postępy, które poczyniliśmy, opowiadamy historie o niesamowitych kobietach, takich jak @milliebobbybrown , @stephaniekurlow , @naomipreizler , @geekgoeschic , @yunquanqin i wielu, wielu innych, które tworzą własną ścieżkę i inspirują nas definiując na nowo to, co znaczy być dziewczyną. Wiemy, że droga jest długa i pełna przeciwności, dlatego zapraszamy CIĘ do przyłączenia się do ruchu. Więc jeśli chcesz opowiedzieć nam swoją historię i swoją definicję, po prostu oznacz nas i użyj #InMyConverse Słuchamy. I wierzymy w postęp. Love the progress!

Post udostępniony przez Converse Polska (@converse.polska) Mar 8, 2019 o 1:43 PST

Converse chce zmienić tę narrację, zainicjować ruch społeczny i zachęcić dziewczyny do stworzenia własnej definicji, która będzie odpowiadała na pytanie „Co dla Ciebie oznacza słowo dziewczyna w 2019 r”.  Globalną ambasadorką kampanii jest Millie Bobby Brown, ale towarzyszą jej inne dziewczyny, które są zaangażowane społecznie, które walczą ze stereotypami związanymi z kobietami. Każda z nich reprezentuje inną kulturę, inny styl życia. Zostały poproszone przez Converse do wypisania na białym Chuck70 własnej definicji słowa dziewczyna w 2019 roku.

Są wśród nich m.in.: 

Stephanie Kurlow - tancerka w hidżabie, angażująca się w działania przeciw przemocy https://www.instagram.com/stephaniekurlow/
Qin Yun Quan - zawodniczka sportów walki, ucząca kobiety samoobrony https://www.instagram.com/yunquanqin/
Alexandra Gurgel - autorka książek, blogerka i aktywistka ruchu „bodypositive” https://www.instagram.com/alexandrismos/
Naomi Preziler – argentyńska piosenkarka, której na początku kariery wróżono, że jako kobieta nie osiągnie niczego w muzyce. 

W tym pięknym gronie Polskę reprezentuje Kasia Gola - autorka bloga GeekGoesChic poświęconego nowym technologiom i stylowi życia. Jej aktywności udowadniają że kobiety są świetne w branży IT. Jest inicjatorką spotkań związanych z modą i technologią w polskich miastach i inspiruje młode kobiety do próbowania swoich sił w dziedzinie nowych technologii. Została nominowana między innymi do prestiżowej nagrody WGSN Global Fashion Awards w kategorii best digital innovation oraz do tytułu "Kobiety Roku" magazynu Glamour. Będzie jedną z prelegentek konferencji ELLE About Fashion.

2. Moroccanoil

Marka Moroccanoil jest znana wielu narodowościom kobiet na całym świecie ze swojej gamy kosmetyków na bazie olejku arganowego. Tym razem połączyła siły z WTA, czyli organizacją zrzeszającą ponad 2500 tysiąca tenisistek z całego świata. Na platformie INSPIRED BY WOMEN™, stworzonej w 2014 roku właśnie przez Moroccanoil, przez cały tenisowy sezon 2019 będzie można obejrzeć krótkie, kilkuminutowe filmy pokazujące zawodniczki z ich niesportowej strony. Zobaczycie, jak wykorzystują swoją popularność w działaniu dla dobra innych, poświęcając się temu w wolnym czasie! Pierwszy film z tej serii jest już dostępny na platformie. Jego główną bohaterką jest finalistka US Open 2017 – Madison Keys. Tenisistka współpracuje z organizacją walczącą ze znęcaniem się i promującą wzajemne wspieranie się dziewczynek w wieku szkolnym FearlesslyGiRL.

3. Showroom i Element Żeński

Bielizna EŻ Undies to projekt Elementu Żeńskiego – serwisu traktującego o świadomej pielęgnacji, zdrowiu i przyjemności z bycia dziewczyną. Z okazji Dnia Kobiet kobieca solidarność może stać się rzeczywistością. W dniach 7-10.03 za każdą zakupioną parę *EŻ undies SHOWROOM przeznaczy 50zł na Centrum Praw Kobiet

4. Sisley

Z okazji Dnia Kobiet Sisley przypomniał o istnieniu Fundacji Sisley, która w różny sposób wspiera kobiety na całym świecie i od wielu lat prowadzi akcje charytatywne i działalność sponsorską na różnych polach i w różnych częściach świata. W specjalnym wideo właścicielka marki Sisley Paris - Isabelle d’Ornano opowiada o szerokim zakresie aktywności marki Sisley jako partnera czterech fundacji dedykowanych kobietom.