Najważniejszy trend 2020 roku? Vintage. I to bez dwóch zdań. Wg. najnowszych danych zaprezentowanych przez analityków międzynarodowej platformy shoppingowej Lyst, tylko we wrześniu hasło „vintage fashion” wyszukiwano ponad 35 tys. razy, natomiast ściśle związana z tym samym zagadnieniem fraza „slow fashion” wywoła więcej niż 7 milionów różnych akcji podjętych przez Internautów. Nic dziwnego, że modę na stylizacyjne spoglądanie wstecz coraz częściej wykorzystują także marki wyspecjalizowane w sprzedaży zupełnie nowych ubrań, butów czy dodatków. Zalando zapowiedziało start nowej funkcji „Pre-owned” skupiającej się na obrocie odzieżą używaną (więcej piszemy na ten temat tutaj>>), popularne sieciówki chętnie włączają się we współorganizację lokalnych targów elementów garderoby z drugiej ręki, a prawie wszyscy inni uczestniczy rynku projektując nowe kolekcje, wyraźnie inspirują się estetyką retro. W gronie marek kultywujących modowe powroty między innymi polska firma biżuteryjna Berries & Co. 

Ubiegłoroczna kolekcja „Memories” miksuje oldschool z nowoczesnością. Doskonale widać to między innymi po drobnych klipsach wysadzanych butelkowo zielonymi turmalinami oraz niebieskimi niebieskimi szafirami w szlifie markizowym. Zastosowane w produkcji tych kolorowych ozdób turmaliny mają przyciągać nowe pomysły na sukces i bogactwo, dawać poczucie spokoju, jedności i stymulować połączenie mózgu z sercem. Szafiry uznaje się z kolei za kamienie nieśmiertelności i wiecznej młodości. Są symbolem mocy i siły, ale też uprzejmości i mądrego osądu. Co więcej, te kamienie szlachetne po prostu pięknie wyglądają, o czym mogliśmy przekonać się między innymi, zaglądając na Instagram znanej między innymi z „Planety Singli” Agnieszki Więdłochy.

Klipsy Green Memories / Berries&Co

Model z powyższej fotografii znajdziecie w sieci pod nazwą „klipsy green memories”. Są wykonane ze srebra próby 925, a kosztują niemało, bo 1650 zł, ale pamiętajcie, że biżuteria tego typu to inwestycja na całe życie. Pozostałe elementy inspirowanej nurtem vintage kolekcji Berries & Co znajdziecie w sklepie ELLE: 

Czytaj też: Biżuteria Berries&Co - kolekcja Memories w obiektywie Asi Typek