To jedna z najpopularniejszym polskich aktorek, również poza Polską. Agnieszka Grochowska ma na swoim koncie takie tytuły jak "Warszawa", "Pręgi", "Bez wstydu", "Wałęsa. Człowiek nadziei" czy zagraniczne: "Podróż Niny", "Upperdog", "Persona non grata", "System" czy "Teen Spirit", gdzie zagrała u boku Elle Fanning. Głośno było też o serialach "W głębi lasu" oraz szwedzkim "Sanktuarium zła". Aktorka jest też laureatką konkursu "Shooting Stars" Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie czy nagrody Amanda. Polka pojawiła się w Szwajcarii z okazji premiery nowego filmu. 

„Wanda, mein Wunder” z Agnieszką Grochowską. O czym jest film?

Polska aktorka wcieliła się w rolę Wandy, "która w Szwajcarii opiekuję się Josephem, starszym mężczyzną w jego rodzinnej willi położonej nad jeziorem w Zurichu. Kobieta zbliża się z rodziną Josepha, pomimo tego, iż praca jest bardzo wymagająca i raczej mało płatna. Potrzebuje środków na wsparcie swojej, mieszkającej w Polsce, rodziny. Mieszkający w domu syn starszego małżeństwa - Gregi zaczyna darzyć Wandę sympatią". Na ekranie pojawi się również Marthe Keller (nominowana do Złotych Globów za film "Maratończyk")

„Najpierw zachwycił mnie scenariusz. Późniejsza praca na planie potwierdziło pierwsze uczucie. Uważam, że o trudnych sprawach świetnie jest mówić w sposób tragikomiczny. Na co dzień spotyka nas w życiu tyle absurdu. Przeniesienie go do filmu jest sprawia, że jest to bliskie prawdy. Widzowie, myślę, tego potrzebują" - przyznała Agnieszka Grochowska.

„Wanda, mein Wunder” (po ang. "My wonderful Wanda") w reżyserii Bettiny Oberli miał światową premierę podczas ostatniego Tribeca Film Festival w USA.

serwis prasowy