Tym razem natura zainspirowała Yves Rocher do stworzenia gamy podzielonej na - uwaga - 8 linii produktowych, odpowiadających na potrzeby różnych typów włosów. Podstawę formuł stanowi specjalistyczna wiedza badaczy Botanical Beauty®, przed którymi świat roślin nie ma żadnych tajemnic. 

Każdy wchodzący w skład gamy kosmetyk jest wegański i zawiera minimum 94% składników pochodzenia naturalnego. W szamponach, zamiast siarczanów, eksperci Yves Rocher zastosowali specjalne połączenie roślinnych środków powierzchniowo-czynnych, które są delikatne dla włosów oraz dbają o równowagę skóry głowy. Wszystkie produkty pozbawione są też oczywiście silikonów.  

Adobe Stock

Łubin biały, algi czy mięta pieprzowa? A może len, kasztany lub komosa ryżowa? Która z tych magicznych roślin sprawdzi się przy twoich włosach? 

8 linii i 8 sposobów na zdrowe włosy 

1. Organiczny olej jojoba - włosy suche i zniszczone 

Olej jojoba jest bogaty w kwasy tłuszczowe (takie jak omega 6 i 9) i ma skład podobny do sebum. Dzięki temu intensywnie nawilża, regeneruje i wzmacnia pasma, sprawiając, że stają się odporniejsze na szkodliwe działanie czynników środowiskowych. Nic dziwnego więc, że to właśnie na organicznym oleju jojoba opiera się linia Repair, przeznaczona do pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych. 

Mat. prasowe

2. Organiczna agawa niebieska, łubin biały i żeń-szeń - włosy skłonne do wypadania

Na czym polega sekret tych trzech składników, które marka Yves Rocher zastosowała w kosmetykach Anti-Hair Loss? Agawa niebiecka cechuje się dużą zawartością fruktanów, które pozytywnie wpływają na skórę głowy - zwiększają mikrokrążenie tkanek, w efekcie czego cebulki są lepiej odżywione, a odrastające pasma mocniejsze. Ekstrakt z łubinu białego jest bogaty w peptydy, dzięki czemu ogranicza wypadanie włosów i stymuluje ich wzrost. Natomiast żeń-szeń odżywia cebulki i wzmacnia pasma. 

Mat. prasowe

3. Ocet malinowy - włosy farbowane

Badacze Botanical Beauty® zastosowali ocet malinowy w linii Color (dedykowanej włosom farbowanym) ze względu na jego właściwości zmiękczania wody. Składnik ten neutralizuje obecny w wodzie kamień, który przyczynia się do matowienia pasm na skutek ich mycia. Marka Yves Rocher połączyła go między innymi z olejem z nagietka - w efekcie kosmetyki Color pozostawiają włosy lśniące i gładkie.

Mat. prasowe

4. Organiczne algi - włosy normalne i przetłuszczające się

Zanieczyszczenia powietrza (od których trudno jest obecnie uciec) mogą doprowadzić do zachwiania równowagi skóry głowy, a co za tym idzie - szybszego przetłuszczania się włosów. Z tego powodu warto zrobić im raz w tygodniu detox z zastosowaniem produktów Pure Detox. Zawarte w nich organiczne algi z Bretanii słyną z właściwości oczyszczających.

Mat. prasowe

5. Organiczna mięta pieprzowa - łupież

Organiczna mięta pieprzowa La Gacilly została wybrana na główny składnik linii Anti-Dandruff. Dzięki swoim właściwościom odświeżającym pomaga pozbyć się łupieżu i zapobiega jego nawrotom. Ponadto łagodzi podrażnienia skóry głowy, która staje się wrażliwsza właśnie na skutek łupieżu.  

Mat. prasowe

6. Peptydy ryżowe - włosy puszące się

Borykasz się z problemem nadmiernego przesuszania i puszenia włosów? Prostownica to nie rozwiązanie. Zamiast tego sięgnij po kosmetyki Smoothing. Zawarte w nich peptydy ryżowe są znane ze swojego działania wygładzającego i nawilżającego. Dodatkowo poprawiają kondycję skóry głowy - przywracają jej prawidłowe pH oraz łagodzą podrażnienia.   

Mat. prasowe

7. Organiczne mleczko kasztanowe - włosy normalne i suche

Twoje włosy wahają się między normalnymi a suchymi? Wobec tego rozważ przetestowanie linii Gentle. Jej główny składnik, organiczne mleczko kasztanowe, odżywia pasma oraz wspomaga produkcję sebum, tym samym zapobiegając przesuszaniu się skóry głowy. 

Mat. prasowe

8. Peptydy komosy ryżowej - włosy cienkie i pozbawione objętości

Peptydy zawarte w komosie ryżowej znalazły zastosowanie w produktach Volume z prostego powodu - udowodniono, że składnik ten zwiększa objętość włosów, jednocześnie ich nie obciążając.

Mat. prasowe

Wiesz już, który z tych roślinnych składników jest najlepszy dla twoich włosów? Wszystkie linie dostępne są na stronie yves-rocher.pl.