Różowy + szary

Jeśli w przypływie Barbie-szaleństwa dodałaś do swojej szafy ogrom różowości, które już ci się przejadły, mamy metodę na to, jak ograć je w nieprzesłodzony sposób: w kontraście z surową, trzeźwą szarością nawet najbardziej landrynkowy kolor zyskuje więcej powagi. 

Czekoladowy + zielony

O odcieniu "Bottega green", zwanym też "Kelly green", zrobiło się ostatnio trochę ciszej, ale wcale nie stał się passe. Dyskretne akcenty wystające po obu stronach masywnego ciemnobrązowego płaszcza tworzą wrażenie przytulności przeplatanej świeżością - jak kubek gorącej czekolady z odrobiną mięty.

Kremowy + oliwkowy

Co za apetyczna mieszanka! Wystarczająco neutralna i stonowana, żeby wpisać się w dominujące modowe tendencje "quiet luxury", ale przy tym lżejsza i mniej oklepana od wszechobecnych beży. 

Czerwony + szary

Szary, długo niedoceniany i zbywany, święci teraz swoje triumfy na wybiegach. Dopóki porcję koloru zapewniało nam listowie w odcieniach złota i rdzy, dawał sobie nawet radę w pojedynkę - teraz jednak przyda mu się wsparcie.

Czerwony + kobaltowy

Ostrzegamy, to nie dla nieśmiałych! Spodziewaj się, że w tym kolorystycznym kombo zwrócisz na siebie wszystkie spojrzenia, a może nawet zatrzymasz ruch uliczny. W końcu to kolory syreny alarmowej. Gwarantujemy, że taka stylizacja podziała jak szot kofeiny nie tylko na ciebie, ale i całe otoczenie. 

Czerwony + czarny

Tak, tak, to żadne odkrycie Ameryki, ale nadal warte wspomnienia, bo ostatnio zyskuje na popularności. Jeśli jesteś zatwardziałą wielbicielką czerni, to być może łatwiej będzie ci wzbogacić ją o odrobinę równie klasycznego koloru, niż szaleć z zupełnie inną kombinacją barw. Największe wrażenie zrobisz przy looku na cebulkę - kropla krwistej czerwieni zadziała absolutnie elektryzująco, wyłaniając się spod twojego ulubionego czarnego płaszcza.

Wiśniowy + kremowy

@jessicakelly993 Ootd | outfit of the day today! Cherry red as always (might be my favourite colour right now 🍒) Belt is @Fairfax & Favor Boots bag and headband are all second hand @Vinted Jeans are @Next #cherryredoutfit #ootd #autumnwoutfita #winteroutfits #allwhiteoutfit #popofcolouroutfits #redoutfit #redbootsoutfit ♬ Now That We Don't Talk (Taylor's Version) (From The Vault) - Taylor Swift

Odcienie czerwieni i bieli wspaniale ze sobą kontrastują, ale są też bardzo chatekterystyczne (patrz: flaga narodowa, Święty Mikołaj, puszka coli) - dlatego ich nieco bardziej stonowane wersje doskonale je zastąpią, jeśli obawiamy się niepożądanych porównań. Wiśniowa czerwień to aktualnie ulubiony kolor dziewczyn z TikToka, a zastosowanie jej jako dodatku to idealny hack dla tych bardziej nieśmiałych z nas, które od stóp do głów w szkarłacie czują się jak wielka dioda. Kremowa biel nadal przyjemnie rozprasza światło - tego o tej porze roku nigdy za wiele - a przy tym nie jest aż tak uciążliwa w utrzymaniu. Kto by nie chciał wyglądać jak wisienka na torcie?