Każdą z pozycję z poniższego zestawienia rozpatrywać możecie jako inwestycje na długie lata. 

Vessel Bag Large Classic, Mandel 

W sezonie wiosna-lato 2023 torebki mają być wygodne i niedorzecznie pojemne. Zasadę „im większa, tym lepiej” zgodnie wprowadzili takie domy mody jak Saint Laurent, Tod’s, The Row, Victoria Beckham czy Loewe. Wyjątkowe shopperki zaprojektowała także Monika Kalicińska, właścicielka cenionej w kraju i na świecie marki Mandel. Skórzaną Vessel Bag z nowej kolekcji za pewno widziałyście w naszych zestawieniach już nie raz. Nie bez przyczyny. To jedna z naszych największych miłości akcesoryjnych wszech czasów. Do wyboru trzy wersje: w czekoladowym brązie, nieśmiertelnej czerni i kremowej bieli z plisami.

PANE Woven Basket Bag, Molehill 

Twórcy marki Molehill ponad wszystko cenią sobie rzemiosło. Kładą nacisk na precyzję wykonania oraz wytrzymałość przedmiotów, które z kolei w naturalny sposób przekładają się na estetykę. Wachlarz dostępnych w ofercie produktów jest szeroki, ale nam najbardziej podobają się te z motywem plecionki. Model PANE Woven Basket Bag pięknie korespondować będzie z biurowymi mundurkami, ale równie dogada się z imprezowymi stylizacjami.

Najmodniejsze torebki na wiosnę. 5 najważniejszych modeli, które zdefiniują trendy sezonu SS 23>>

Blair Baguette Silver, MAKO

W MAKO zagościł błysk. „Kolorystyka kolekcji wiosna-lato 2023 zainspirowana jest najpiękniejszymi porankami w roku - tymi ciepłymi momentami w których przyroda łapie pierwsze promienie letniego słońca i budzi się do życia. W kolekcji, zarówno w odświeżonych bestsellerach, jak i nowych produktach, wykorzystano najmodniejsze odcienie sezonu - srebrny oraz szałwiowy.” dowiadujemy się z informacji, po przeczytaniu której na redakcyjną wishlistę trafiła ta metaliczna torebka-bagietka. 10/10!

Torebka Muszelkowa kremowa, Chylak 

Zofii Chylak oraz jej marki nikomu nie trzeba chyba przedstawiać. Projektowane przez nią torebki robiły za symbol cichego luksusu na długo przed tym, zanim termin „quiet luxury” został w ogóle ukuty. Jakiś czas temu do bestsellerowych półksiężyców i wiaderek dołączyły rzeźbiarskie muszelki. Wyglądają jak wyjęte z wystawy najpiękniejszych dzieł użytkowych ostatniej dekady, ale są znacznie bardziej przydatne niż muzealne eksponaty. Uwielbiamy! 

Torebka Rofe, Balagan 

Kolejne miejsce w redakcyjnym zestawieniu torebkowym przypada w udziale flagowemu projektowi polsko-izraelskiej marki Balagan. Większość z was kojarzy ją pewnie z hitowymi balerinami Opera oraz uwielbianymi przez stylistki i influencerki pantofelkami Mary-Jane obsypanymi brokatem. I słusznie. Do listy koniecznie dodajcie jednak miękką jak chmurka listonoszkę Rofe. 

Mała torebka Phone Bag na łańcuszku, Kulik 

Jako dumne przedstawicielki wychowanych na „Pamiętniku Bridget Jones” i „Seksie w wielkim mieście” millenialsów nie mamy po drodze z nowymi technologami tak bardzo, jak progresywne Zetki. Ale nawet my musimy przyznać, że większość tego, co niezbędne w codziennym funkcjonowaniu, znajduje się obecnie w telefonie. Wie o tym także polska marka Kulik, którą swoją ofertę skórzanych akcesoriów już jakiś czas temu wzbogaciła o torebkę na łańcuszku o kształcie i rozmiarze dedykowanym smartfonom. W środku zmieścicie dodatkowo klucz, kartę i ulubiony błyszczyk. Nic dodać, nic ująć. 

Shanghai Blue Night, Ania Kuczyńska

Strona startowa sklepu internetowego Ani Kuczyńskiej uwodzi świeżością dojrzałych sycylijskich cytryn. To ciekawy kontrapunkt dla niezagrożonej od lat pozycji projektantki w polskiej branży mody. Niezwykle charakterystyczna, uszyta z mięsistego bawełnianego płótna torba Shanghai została określona “najbardziej rozpoznawalnym markowym dodatkiem w historii współczesnej polskiej mody po 89 roku”. W późniejszych latach do kultowego projektu dołączyło kilka kolejnych. Również tych krojonych z eleganckiej skóry. 

PS Słysząc „moda in Poland”, myślimy o małych, lokalnych biznesach. I dobrze! Warto mieć jednak z tyłu głowy, że na polskim rynku obecne jest również imponujące pod kątem skali działalności rodzime przedsiębiorstwo LPP.

W swoim portfolio zrzesza kilka popularnych sieciówek, takich jak Mohito, Sinsay czy nasze ulubione Reserved. Warto zaglądać tam między innymi po torebki. Te skórzane i te w biżuteryjnym stylu: