Poznaj podstawowe pędzle do makijażu, które idealnie sprawdzą się, jeśli jesteś początkująca i chcesz jak najmniejszym kosztem skompletować niezbędne przybory makijażowe. Wybrałyśmy 6 najważniejszych pędzli, które trudno zastąpić ze względu na ich specyficzny kształt i precyzyjność w aplikacji poszczególnych produktów.

Podstawowe pędzle do makijażu: 1. Pędzel do podkładu

Na tym pędzlu zdecydowanie nie warto oszczędzać, bo to od niego zależy, jak podkład będzie wyglądał na twarzy po nałożeniu. Żeby idealnie wtopił się w skórę i uzyskał jedwabiste wykończenie, najlepiej aplikować go pędzlem typu flat top. Ścięta płasko końcówka powoduje, że fluid dobrze wypełnia wszelkie nierówności na twarzy (w tym celu najlepiej stosować metodę stemplowania). Ważne, aby miał sztuczne włosie, bo wtedy podkład nie będzie w nie wsiąkać. Unikaj raczej płaskich pędzli, ponieważ za ich pomocą tylko rozsmarujesz produkt po wierzchu i nie stopi on się ze skórą tak jak w przypadku aplikacji gęstym, mięsistym flat topem. Równie dobry efekt może dać ci tylko gąbeczka do makijażu typu beauty blender.

Zobacz też: Ulubione podkłady wizażystów gwiazd - 7 niezawodnych klasyków

Podstawowe pędzle do makijażu: 2. Pędzel do nakładania i blendowania cieni

Profesjonalne makijażystki używają przynajmniej pięciu różnych pędzli do makijażu oczu – w wersji minimum wystarczą ci dwa. Pierwszy z nich to pędzelek do nakładania i blendowania cieni. Mitem jest, że potrzebujesz dwóch oddzielnych pędzli do wykonywania obu tych czynności. Wystarczy, by włosie było lekko puchate i spłaszczone, a świetnie poradzi sobie zarówno z aplikacją kolorowych cieni, jak i ich rozcieraniem. Płaską część wykorzystaj do nakładania kosmetyku, natomiast puchatą do blendowania.

Podstawowe pędzle do makijażu: 3. Precyzyjny pędzel do kresek

Drugi podstawowy pędzel do makijażu oczu powinien być mniejszy, bardziej zbity i zakończony czubkiem. Przyda się do malowania kresek pod okiem, podkreślenia górnej linii rzęs czy nałożenia rozświetlacza w kącikach oczu. Ważne, aby czubek był dość ostry, a nie zaokrąglony, co zapewni maksymalną precyzję.

Czytaj też: Odmładzający makijaż - 6 trików wizażystów, które odejmą ci lat

Podstawowe pędzle do makijażu: 4. Pędzel do bronzera

Kolejny pędzel, który zdecydowanie powinien znaleźć się w twojej kosmetyczce (lub przyborniku łazienkowym) to pędzel do bronzera. Wybierz miękki i lekko zaokrąglony, ale niezbyt duży. Zaokrąglona końcówka pozwoli ci dokładnie zaaplikować bronzer w załamaniach twarzy.

Podstawowe pędzle do makijażu: 5. Pędzel do różu

Róż należy nakładać na szczyty kości policzkowych, dlatego najwygodniejszy do jego aplikacji jest średniej wielkości, miękki pędzel ze ściętym ukośnie włosiem. Ostatecznie róż można zaaplikować także za pomocą pędzla do bronzera, jednak w tym przypadku stosując oba kosmetyki za jednym razem musisz wyczyścić włosie, co jest mało praktyczne. Warto zainwestować więc w dwa oddzielne produkty.

Zobacz też: Najlepsze pędzle do makijażu - 9 kultowych modeli

Podstawowe pędzle do makijażu: 6. Pędzel do pudru

Pędzel wykończeniowy do utrwalenia makijażu za pomocą pudru powinien być duży, miękki i puchaty. Dzięki temu kosmetyk naturalnie osiądzie na twarzy nie dając efektu maski. Wybieraj te o gęstym i zaokrąglonym włosiu.