Znaki zodiaku niedostępne emocjonalnie zwykle są wolnymi duchami, które cenią sobie swoją niezależność. Skupiają się na sobie do tego stopnia, że traktują miłość jako zagrożenie. Doświadczenia wyniesione z przeszłych toksycznych relacji powodują w nich lęki i brak zaufania. Swoim zachowaniem nieświadomie ranią innych, lecz nigdy nie jest za późno, by to zmienić. 

Oto 5 znaków zodiaku, dla których wejście w związek jest największym wyzwaniem:

Baran: walka serca z dużym ego

Baran koncentruje się na swoich celach. Stawia na rozwój swojej kariery i szkolenie własnych umiejętności. Boi się, że wejście w poważny związek może opóźnić jego dążenia. W rezultacie staje się niedostępny emocjonalnie dla swojego partnera. Nie chce zrezygnować dla miłości z czegoś, co jest jego życiowym powołaniem. Może sprawiać wrażenie obojętnego i wycofanego, jeśli chodzi o uczucia. Jednak to nieprawda, że mu nie zależy. W głębi duszy chce mieć kogoś u swojego boku. Po prostu niełatwo mu odpuścić chęć kontroli i znaleźć równowagę pomiędzy swoim ego, a potrzebami drugiej osoby. Dopóki nie nauczy się, czym jest kompromis, nie będzie w stanie stworzyć zdrowej relacji. Przyjęcie postawy "my" zamiast "ja" to pierwszy krok ku pozytywnej zmianie. 

Bliźnięta: starcie logiki z emocjami

Nikt nie obawia się zaangażowania tak bardzo, jak zodiakalne Bliźnięta. Kiedy ich romans staje się poważny, mają ochotę natychmiast się wycofać. Ponieważ kierują się logiką, a nie sercem, ciężko im przetworzyć odczuwane emocje. Wolą się ulotnić, niż doświadczać czegoś intensywnego. Zamykają się na drugą osobę, zamiast pozwolić sobie kroczyć w nieznane. Powinny jednak zrobić coś wprost przeciwnego i wyjść poza swoją strefę komfortu. Komunikacja w związku to podstawa. Jeśli Bliźniaki szczerze porozmawiają o swoich uczuciach, aby dowiedzieć się, na czym stoją, przekonają się, że relacja wspiera ich wewnętrzny rozwój. Odkryją, że dzielenie życia z drugą połówką jest o wiele ciekawsze niż doświadczanie wszystkiego w pojedynkę.

Strzelec: ucieczka przed odpowiedzialnością

Strzelec to znak zodiaku żądny przygód. Staje się niedostępny emocjonalnie ze strachu, że utraci swoją wolność i możliwość doświadczania nowych rzeczy. Ten kochanek nie lubi zagłębiać się w szczegóły. Odczuwa dyskomfort, gdy druga połówka próbuje zalegalizować związek i snuje poważne plany na przyszłość. Natychmiast wycofuje się z relacji zagrażających jego niezależności. Ta mentalność niekiedy sprawia, że Strzelec woli być wiecznym włóczykijem niż doświadczać życia przez pryzmat miłości. Lęk przed rutyną skłania go do ucieczki na drugi koniec świata. Jak długo będzie zwiewać przed samym sobą? Łucznik musi dojrzeć i zrozumieć, że najpiękniejsze chwile czekają go, gdy zgodzi się dzielić je ze swoją bratnią duszą. 

Koziorożec: miłość kontra sukces

Koziorożec to urodzony pracoholik, który mógłby siedzieć w biurze do późnych godzin nocnych, brać dodatkowe zmiany w weekendy lub przynosić swoje projekty do domu. Niestety, jego ambitne plany nie pozostawiają wiele miejsca na romans. Ponieważ ten znak zdaje sobie sprawę, że uczucia komplikują życie, buduje przysłowiowy mur wokół swojego serca. Swoim chłodem emocjonalnym odpycha wielu potencjalnych kochanków. Związek kojarzy mu się z rozkojarzeniem i rozczarowaniem. Dopóki nie zmieni tego przekonania, będzie kroczyć przez życie samotną ścieżką. Praktykowanie pozytywnych afirmacji pomoże mu odczarować negatywne nastawienie do relacji. 

Wodnik: miłość zaczyna się w umyśle

Ekscentryczny Wodnik lubi wieść alternatywne życie. To kreatywny myśliciel, który większość czasu spędza w swojej głowie. Z tego powodu sprawia wrażenie niedostępnego emocjonalnie. Jednak jego oderwanie od uczuć nie oznacza, że druga osoba w ogóle go nie obchodzi. Przeciwnie, Wodnikowi zależy na związku, o ile ma z kimś połączenie intelektualne. Przerażają go sytuacje, w których kochanek wymaga romantycznych gestów. Ciągłe potwierdzanie uczuć po prostu nie leży w jego stylu. Lepiej dać mu czas, w pierwszej kolejności stając się jego najlepszą przyjaciółką. 

Dowiedz się więcej o zodiakalnym Wodniku: