Krem 

Karolina Pisarek / fot. Marta Chudek

Nasz spacer inspirowany nowym zapachem My Way zaczynamy na ulicy Jana i Jędrzeja Śniadeckich. Zamiast od razu ruszać dalej, zajmujemy mały stolik w Kremie, ulubionej warszawskiej kawiarni Karoliny. Środek jest wypełniony lustrami w różnych wielkościach i o różnych kształtach, industrialnymi lampami i zielenią. Kupicie tu wyśmienite francuskie bagietki i świetne sery. Miejsce to prowadzi Luc Magnon - rodowity francuz i wybitny szef kuchni, który swoim domowym paryskim jedzeniem od 2012 roku podbija serca Warszawiaków. My zostajemy tu tylko przy doskonałym latte, bo na śniadanie udamy się dalej. "Spokojna kawiarnia przy ul. Śniadeckich ma niesamowity klimat francuskiego bistro. Kiedy mam chwilę wolnego, lubię wypić tam kawę przy książce lub pracując przy komputerze nad kolejnymi projektami. To jedno z takich magicznych miejsc gdzie naprawdę możesz odciąć się od świata zewnętrznego i poczuć jak w Paryżu" - wyznała modelka.

Flaming & Co

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Flaming & Co. (@flamingco) Lip 6, 2018 o 11:25 PDT

Idąc na wschód, w stronę Parku Ujazdowskiego, zatrzymujemy się w kolejnym miejscu, które modelka zazwyczaj wybiera na późne niedzielne śniadanie. Restauracja Flaming & Co położona jest za skwerem przy ulicy Mokotowskiej. Zjecie tam burratę na grzance pełnej dojrzałych fig, która przypomni Wam słoneczną podróż do Włoch, a także gofry z letnimi owocami, które przywiodą wspomnienia z ostatniego wypadu nad polskie morze. "Chyba nie ma osoby, która nie uwielbia ich ogródka. Lubię tam wpadać latem ze znajomymi na śniadanie lub lekki lunch w otoczeniu pięknej zieleni" - mówi Karolina. 

Izumi Sushi Biały Kamień

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Izumi Sushi Biały Kamień (@izumi.sushi) Sie 27, 2020 o 3:19 PDT

W tym miejscu znajdziecie nie tylko genialne sushi, ale przede wszystkim maksymalnie unikatową atmosferę. Wchodząc do tego zaczarowanego ogrodu (niemalże z miejsca) zaczyna się wspominać ostatnie egzotyczne podróże lub planować te następne. Podejrzewamy, że właśnie ze względu na jego urok, Karolina klika dni po naszym spacerze wybrała się na spontaniczne wakacje z mamą. Izumi Sushi od 11 lat znajduje się w mokotowskiej Palmiarni. Szefem kuchni jest tu Alon Than, Mistrz Świata w Sushi 2015 - w Izumi podaje tradycję mieszaną z nowoczesnością w swoim indywidualnym, autorskim wydaniu. "Izumi Sushi na Białym Kamieniu to prawdziwa dżungla w centrum miasta! Pyszne jedzenie i przepiękne wnętrze. To nie tylko moje ulubione miejsce na kolację ale i mojej mamy. Zawsze kiedy odwiedza mnie w Warszawie, staramy się tam wpaść" - dodaje modelka. 

Łazienki Królewskie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Muzeum Łazienki Królewskie (@lazienki.krolewskie) on Apr 21, 2020 at 10:25am PDT

Z mokotowskiej Palmiarni przenosimy się do urokliwych Łazienek. "Łazienki Królewskie uwielbiam o każdej porze roku. Zielone wiosną, złote jesienią czy przyprószone śniegiem w zimie. Park jest tak ogromny, że mam wrażenie, że przy każdym spacerze odkrywam w nim nowe zakamarki. Widok na Pałac na Wodzie to chyba jedno z najpiękniejszych miejsc w Warszawie" - wspomina Karolina. Poza licznymi budynkami i pawilonami, znaleźć tam można ciekawe rzeźby w stylu antycznym oraz 4 tematyczne ogrody: Modernistyczny, Chiński, Królewski czy Romantyczny. W Łazienkach spędzamy długie godziny - wyciszając się, wspominając i planując. To również jedno z tych miejsc, które pozwala na absolutne odcięcie od rzeczywistości i refleksję. Łapiemy tu więc ostatnie promienie letniego słońca i wieczorową porą przenosimy się na Nowy Świat. 

Bar Zagrywki

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Zagrywki (@zagrywkibar) Lip 17, 2020 o 4:59 PDT

Zaraz obok Charlotte Bouillon i naprzeciw baru Wozownia znajdują się Zagrywki. Na trzech piętrach stworzono tu centrum rozmaitych gier i towarzyskich aktywności. Znajdziecie tu minigolf w wersji barowej, zagracie w pinball lub shuffleboard (połączenie bowlingu z curlingiem), a nawet zagracie mini koncert w indywidualnych pokojach do karaoke. "To jedno z moich ulubionych miejsc na wieczorne wyjście ze znajomymi. Pełne gier i beztroskiego harmidru, pozwala mi choć na chwilę poczuć się znów dzieckiem" - wyznaje Karolina. Sentymentalną podróż odbywamy więc w pokoju karaoke, cofając się do czasów albumu On the 6, a tym samym do okresu naszego dzieciństwa. Nie może być już lepiej. 

Nowy zapach My Way Giorgio Armani dostępny już na Douglas.pl / fot. Marta Chudek