Uwaga, w artykule zdradzamy stylizacyjne (i nie tylko) spoilery.

“Nigdy w życiu”: o czym jest film na podstawie książki Katarzyny Grocholi?

Gdy w 2004 roku w kinach pojawiła się wyczekiwana ekranizacja bestsellerowej książki Katarzyny Grocholi - „Nigdy w życiu” - natychmiast stała się hitem. I to takim długodystansowym, po który przez kolejne dwie dekady sięgały kobiety w całym kraju. Uniwersalność tej romantycznej i odrobinę bajkowej opowieści o miłości, budowaniu własnej siły i zmianach życiowych nie starzeje się. Jest na tyle aktualna w 2023 roku, że w ostatnim czasie nasze instagramowe feedy zalały fotografie i filmiki poświęcone głównej postaci i jej perypetiom.

serwis prasowy

O czym mówi film? Judyta Kozłowska jest matką dorastającej córki i żoną biznesmena, która na co dzień zajmuje się domem i odpowiada na listy (o tematyce różnej, od plam na ubraniach, po związki), przychodzące do redakcji jednego z warszawskich magazynów. Poznajemy ją w dniu, w którym jej mąż oznajmia, że chce się z nią rozwieść. Bohaterka najpierw się załamuje, a potem bierze sprawy w swoje ręce i kupuje działkę pod stolicą, na której postanawia wybudować dom i zacząć nowe życie. A że zmiana ciągnie zmianę - w jej życiu pojawia się przystojny mężczyzna, z którym wkrótce zaczyna łączyć Judytę coś więcej.

Historia ta na ekranie wybrzmiewa jeszcze bardziej dzięki grze aktorskiej Danuty Stenki (Judyta), Jana Frycza (Tomasz Kozłowski, mąż Judyty), Marty Lipińskiej (matka Judyty), Krzysztofa Kowalewskiego (ojciec Judyty), Artura Żmijewskiego (Adam), Joanny Brodzik (Ula) oraz Joanny Jabłczyńskiej (Tosia). Dzięki ich kreacjom cytaty z „Nigdy w życiu” przeszły na stałe do polskiej popkultury, a my w pisząc artykuł często mamy ochotę podpisać go: „W imieniu redakcji, Judyta” czy szepnąć koleżance z biurka obok: „Nie dramatyzuj!”.

Styl Judyty z “Nigdy w życiu”. Jak ubierała się bohaterka tej komedii romantycznej?

Przy okazji same postanowiłyśmy odświeżyć sobie tę produkcję: i to nie tylko z powodu opowiadanej historii czy klimatu Warszawy z lat 2000. (w której kawalerka kosztowała jedynie 100 000 złotych!), ale też… genialnych stylizacji Judyty. Garderoba 37-letniej dziennikarki jest kwintesencją dojrzałego stylu y2k, który wciąż zatacza szerokie kręgi w modzie. Rozumiemy to doskonale, bo same z sentymentem spoglądamy w stronę tamtych czasów, a trendy, które wybierała bohaterka „Nigdy w życiu”, chętnie przemyciłybyśmy do własnej garderoby. Wpisują się one też doskonale w tendencję prognozowaną na początku roku przez Pinteresta, nazwaną "romcom core", zgodnie z którą to bohaterki komedii romantycznych są nowymi it-girls. Kto powiedział, że do tego grona nie mogą wliczać się nadwiślańskie filmy? Naszym zdaniem kostiumy Kozłowskiej świetnie oddają ducha czasów i dalej inspirują.

Które looki szczególnie zwróciły naszą uwagę? Oto lista najciekawszych modowych poczynań Judyty Kozłowskiej.

Stylizacje Judyty z “Nigdy w życiu”: błękitna koszula i spinka z motylkiem

W takim zestawie widzimy w filmie Judytę, która jest szczęśliwa i podlewa rośliny w ogródku przy swoim nowym domu. Przecierane denimowe spodnie z rozszerzaną nogawką, koszulową bluzkę w odcieniu baby blue i uroczą spinkę, w których się zaprezentowała, same chętnie założyłybyśmy w 2023 roku. Dziś jednak minimalistyczny klimat looku podkreślilybyśmy wybierając bardziej oversize’owe kroje.

serwis prasowy

Stylizacje Judyty z “Nigdy w życiu”: różowa spódnica na rower

Od kilku sezonów dokładnie w taki sam sposób ubierają się skandynawskie influencerki z Matildą Djerf na czele. Różowa spódnica midi w drobne kwiatuszki, dopasowany kolorystycznie top, rozpięta koszula i tenisówki, w których Judyta wybrała się na rower pod Warszawą, nie tracą na aktualności.

serwis prasowy

Stylizacje Judyty z “Nigdy w życiu”: czerwona sukienka

Głęboki dekolt, krój kopertowy, odsłonięte ramiona, intensywna czerwień i jedwabisty połysk. W takiej właśnie sukience pojawiła się w redakcji główna bohaterka “Nigdy w życiu”, kiedy jej życie uczuciowe zaczęło się układać na nowo. To jeden z tych kostiumów w polskiej kinematografii, które zasługują na miano “power dress” (i które na zawsze wpłynęły na nasz osobisty styl).

serwis prasowy

Stylizacje Judyty z “Nigdy w życiu”: prążkowany golf plus garniturowe spodnie

W stylizacji złożonej z ciemnozielonego prążkowanego golfu oraz ciemnych garniturowych spodni widzimy Judytę już na samym początku filmu. Tak ubrana pracowała za komputerem i odpowiadała na listy czytelników magazynu. Bez dwóch zdań look, który w stu procentach przyjąłby się na naszych redakcyjnych korytarzach.

serwis prasowy

Stylizacje Judyty z “Nigdy w życiu”: dżinsowa kurtka

W urzędzie, gdy Judyta rozmawia z byłym już mężem, naszą uwagę zwróciła jej dżinsowa krótka kurtka. Dziennikarka połączyła ją z białą romantyczną bluzką i szerokimi spodniami w delikatny prążek. Ubrałybyście się tak dziś? My jak najbardziej.

serwis prasowy