Ogród na balkonie

Wraz z pierwszymi promieniami wiosny każdy z nas nabiera ochoty na spędzanie czasu na wolnym powietrzu. W obecnych czasach nie jest to jednak takie proste (i tu zazdrościmy szczęśliwym posiadaczom domów z ogrodem i działek za miastem). Większość z nas mieszka jednak w mieszkaniach na obrzeżach miasta i to tutaj musimy zapewnić jak najwięcej własnego zielonego azylu. Spójrz na swój balkon jak na piękny ogród - możesz tu stworzyć miejsce codziennego wypoczynku, dostępne o dowolnej porze dnia dla Ciebie i najbliższych. Wstaw wygodne siedziska, stolik, a może też biurko? Ustaw donice z roślinami, kolorowe kwiaty, aromatyczne zioła i drzewka cytrusowe. Zadbaj też o odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie, które wzmocni nastrój. Teraz, gdy z głośników sączyć się będzie ulubiona muzyka, Ty z ulubionym napojem w dłoni, odpoczywać będziesz we własnej zielonej oazie. 

Uroczyste spotkania 

Oczywiście najbardziej cieszą nas te osobiste, nawet kiedy odbywają w małym gronie. Teraz jednak nasze życie towarzyskie funkcjonuje jedynie w strefie online, a przecież kontakt z bliskimi osobami to jeden z najważniejszych sposób na utrzymanie wewnętrznej równowagi. Celebruj każde z takich spotkań. Planuj je z wyprzedzeniem i zaproponuj uczestnikom szczególne świętowanie. Temat możesz dobrać do pory dnia - w trakcie wieczornego calla zorganizuj uroczystą kolację po dwóch stronach ekranu. Zrzućcie dres, przygotujcie menu pełne ciekawych potraw i lekkich koktajli (nowy Desperados Strawberry Margarita 3% idealnie uzupełni takie okazje!) i ułóżcie wspólną playlistę. Dzięki tym drobnym elementom każde wideo-spotkanie będzie małym, ale mocno wyczekiwanym świętem. 

Naturalna energia

W pobudzającą, a nawet uzdrawiającą moc tańca i śpiewu wierzono od wieków. Lecz to nie tyle kwestia wiary, co logiki i znajomości ludzkiego organizmu. Wystarczy kilkanaście minut intensywnego ruchu by dostać mocny zastrzyk endorfin. Ich poziom wytwarzany podczas tańca będziemy odczuwać dużo dłużej, niż po zjedzeniu czekolady. W dodatku, w ten przyjemny sposób można wzmocnić mięśnie i spalić mnóstwo kalorii. PS 30 minut tańca to aż 330 kcal mniej. A w połączeniu ze śpiewem to już prawie 400 spalonych kalorii. Śpiewaj i tańcz kiedy tylko możesz!

Kolory! 

Kolorowe, świeże warzywa i owoce, aromatyczne przyprawy i zaskakujące dodatki – postaraj się o mix kolorów na talerzu. Jedzenie powinno nas nie tylko sycić, ale także karmić nasze zmysły. Znaczenie ma również to, na czym jadamy posiłki. Nawet najprostsza kolacja będzie smakować wykwitnie, podana na pięknym talerzu, a o takie przecież nie trudno - mamy to szczęcie, że możemy pochwalić się wieloma lokalnymi twórcami zachwycającej ceramiki. 

Współczesny romantyzm 

To piąta i najważniejsza droga do dobrego samopoczucia, niezależnie od okoliczności i pory roku. I choć może na jakiś czas znów utknęliśmy w domach, to wcale nie znaczy, że ten czas musi być zmarnowany. Życie toczy się dalej i wkrótce znów będziemy cieszyć się nim w pełni. Zadbaj o małe przyjemności, które sprawią, że staniesz się współczesną romantyczką. Skup się na swoich ulubionych rytuałach - parz kawę o poranku w spokoju, czerpiąc z tej chwili radość i poczuj ją wszystkimi zmysłami. Znajdź w ciągu dnia czas na jogę lub medytację, ale nie w wersji "na szybko". Bądź skupiona, szukaj przyjemności w najmniejszych rzeczach.