1. Największe trendy w 2015 roku: boho

Słowo "boho" przewijało się przez cały rok. Projektanci pokochali haftowane wzory, hippie kwiaty, wiązania, maxi długości i długie frędzle. Nawet bluzki w sieciówkach zyskały bufki, a botki fakturę skóry węża. Inspirowała nas estetyka lat 70. i... za pewne nie przestanie w 2016 roku.

Największe trendy w 2015 roku, fot. mat. prasowe Free People

2. Największe trendy w 2015 roku: skinny scarf

Bardzo niepozorny, ale równie bardzo stylowy. Skinny scarf, bo o nim mowa, to nic innego jak cienki szalik. W 2015 nosiłyśmy go na wzór Saint Laurent jak Paryżanki. Poluj na niego na przecenach, odmieni nawet prosty look.

Największe trendy w 2015 roku, fot. mat. prasowe Showroom.pl, kolaż Agata Wojtczak

3. Największe trendy w 2015 roku:granny chic

Alessandro Michele rozkochał nas w estetyce, którą do tej pory lubiły nasze babcie. Odkąd Gucci lansuje berety, plisy,  wielkie okulary i kolorowe hafty - my też je chcemy! Granny chic to także moda na białe/szare włosy i odważny eklektyzm.

Największe trendy w 2015 roku, pokaz Gucci wiosna-lato 2016, fot. Imaxtree

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj>>

4. Największe trendy w 2015 roku: glamcore

Projektanci mają dosyć minimalizmu (przynajmniej niektórzy). W 2015 zamiast prostych form i pastelowej palety barwnej, nosiłyśmy metaliczne kombinezony i sztuczne futra. Nie wiecie o czym mówimy? Rzućcie okiem na pokazy Balmain, Roberto Cavalli czy Loewe.

Największe trendy w 2015 roku, pokaz Balmain jesień-zima 2015/2016, fot. Imaxtree

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj >>

5. Największe trendy w 2015 roku: naked dress

Najpierw naked dresses nosiły gwiazdy, np. Kim Kardashian West i Beyoncé, co wzbudzało spore kontrowersje. Później ten dość odważny trend podchwyciły sieciówki i coraz chętniej do swojej oferty włączały sukienki, które udawały, że ich na naszym ciele "nie ma". Na dłużej ten trend przetrwał w sektorze bielizny. W końcu body w odcieniu nude z czarnymi koronkami nie może nie być hot!

Met Gala 2015, for. East News, kolaż ELLE.pl, fot. East News, kolaż ELLE.pl

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj>>