Jeansowa katana 

Jeszcze rok temu mogłybyście posądzić nas o popularyzowanie stylizacyjnej nudy. Tej wiosny jednak, kiedy Tik Tok jednogłośnie ogłosił powrót estetyki Tumblrcore, której szczyt popularności przypadł gdzieś między 2014 a 2016 rokiem, jeansowe katany znów są cool. Przez najbliższe miesiące z dumą będziemy nosić się jak dziewczyny rockmanów. W niebieskich kurtkach z denimu, skórzanych spodniach, luźnych T-shirtach z nazwami zespołów i obwieszone srebrną biżuterią w grunge’owym stylu. W ramach inspiracji stylizacyjnych sięgnijcie do swoich własnych albumów z czasów szkolnych albo do archiwalnych zdjęć Kate Moss czy Alexy Chung. 

Zapomnijcie o clean look - styl "dziewczyny rockmana" króluje na TikToku! Oto 5 elementów garderoby, których pożądają nowe it-girls>>

Kurtka skórzana 

Najmodniejsze dziewczyny z Instagrama odświeżają też wizerunek klasycznych kurtek ze skóry. Choć „klasyce” przypisują w tym sezonie wyjątkowo szeroką definicję. Eksperymentują z krojem, kolorem i fakturą. Równie często co ramoneski (obowiązkowe w wydaniu oversize) wybierają lansowane przez Hediego Slimane’a bomberki. Na topie są też stylizowane na vintage przetarcia, kołnierze ze strusich piór i biżuteryjne aplikacje. Oto kilka modeli, które same mamy na swojej wishliście. 

Safari 

Po raz pierwszy pojawiła się na wybiegu w 1967 roku. Safari jacket lansował wtedy Yves Saint Laurent. Zainspirowany z jednej strony wojskowymi mundurami, z drugiej tradycyjnym strojem męskim popularnym na Zachodzie Afryki, zaprojektował charakterystyczny model kurtki, który chętnie nosimy do dziś. Znaki szczególne? Bawełniana gabardyna w przygaszonych odcieniach khaki, piasku lub musztardy, duże naszyte zewnętrznie kieszenie i ściskający talię pasek. Kurtki typu safari świetnie wyglądają jako element monochromatycznych total looków, ale doskonale dogadają się też z waszymi ulubionymi jeansami, kwiecistą sukienką midi albo skandalicznie krótką mini w stylu Mary Quant. 

Getty Images

 

Shacket

W latach 90. nosili je wszyscy. Potem o koszulowych kurtkach zapomnieliśmy na dobre dwie dekady. W 2021 roku powróciły jednak ze zdwojoną siłą i wszystko wskazuje na to, że sytuacja ta nie ulegnie zmianie jeszcze na długo po zakończeniu sezonu. Dziewczyny z branży sięgają po model shacket w stonowanej palecie barw, w drobną łączkę albo w kratę. Materiały? Do wyboru, do koloru! Na topie między innymi filcowana wełna, pikowanie, karbowany jeans i miękka flanela. 

Męska marynarka 

Normalizacja nietypowych rozwiązań w modzie to znak naszych czasów. Zrywamy ze sztywnymi zasadami stylizacyjnego savoir vivre’u, do głosu dopuszczając unisex, luz, kontrast i konstrukcyjną fantazję na miarę umysłów najbardziej kreatywnych absolwentów słynnej szkoły Central Saint Martins. Swój charakter zmieniają też symbole korporacyjnej elegancji. W alternatywie do tradycyjnych kurtek wkładamy męskie marynary. Na co dzień i na specjalne okazje. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Mao.ge (@mao.ge)
___________
W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.