Niedawno przyglądaliśmy się najciekawszym markom brytyjskim, włoskim i francuskim, które tworzą swoje produkty z myślą o mężczyznach. Tym razem pod lupę weźmiemy kilka firm z Hiszpanii, o których warto pamiętać podczas kolejnych zakupów.

Massimo Dutti

Chociaż nazwa sugeruje włoski rodowód, to należąca do grupy Inditex marka powstała w Barcelonie (w 1985 roku). Nawiązanie do Włoch nie jest przypadkowe – w ofercie Massimo Dutti znajdziemy ubrania i dodatki mocno inspirowane stylem z Półwyspu Apenińskiego. Jeśli ktoś chciałby, aby w jego szafie znalazło się więcej części garderoby w stylu smart casual, to powinien rozważyć wizytę w Massimo Dutti – firma posiada wiele sklepów stacjonarnych w naszym kraju.

Yanko

Yanko to działająca od 1890 roku firma, która zajmuje się produkcją klasycznego męskiego obuwia. Mocno stawia przy tym na jakość, która w pewnych kręgach obrosła nawet pewną legendą – gdy ktoś na forum dla domorosłych elegantów pyta o poradę w wyborze derbów lub brogsów w określonym budżecie, często otrzymuje odpowiedź „dołóż do Yanko”. Odpowiedź dość memiczna, ale przy tym bliska prawdy – buty Yanko są piękne i świetnie wykonane, więc jeśli ktoś dysponuje budżetem w wysokości ponad tysiąca złotych, to powinien z tej porady skorzystać.

Desigual

Patrząc na większość produktów stworzonych przez Desigual można bez patrzenia na metkę zgadnąć, kto za nie odpowiada. Firma założona w latach osiemdziesiątych na Ibizie stawia na kolory – jaskrawe i często kontrastowe, tworzące ciekawe wzory, przywodzące na myśl styl boho. Coś dla tych, którzy lubią ubiorem (raczej tym z gatunku casualowych) wyróżniać się z tłumu.

Berwick

Kolejna zmyłka. Nazwa sugeruje, że mamy do czynienia z marką angielską, podczas gdy siedziba firmy Berwick znajduje się w hiszpańskiej Almansie. Berwick zajmuje się produkcją eleganckich butów, które pozycjonuje nieco niżej od wspomnianych Yanko.

Loewe

Były ubrania, były buty, więc czas na dodatki. Loewe to firma, która już w XIX wieku rozpoczęła produkcję wyrobów skórzanych wysokiej jakości. W jej ofercie znajdują się obecnie między innymi torby, paski, portfele, ale również okulary przeciwsłoneczne oraz skórzane kurki. Marka zdecydowanie luksusowa – ceny portfeli zaczynają się od około 1500 złotych, a za ramoneskę trzeba zapłacić 10 razy więcej.