Byk rozkoszuje się w przyjemnościach życia i chętnie dałby innym to, co najlepsze. W jego domu nigdy nie brakuje przekąsek na "czarną godzinę". Nie będzie dwa razy się zastanawiać, czy otworzyć dla ciebie butelkę wina. Co więcej, niezawodny Byk zawsze jest punktualny i zjawia się tam, gdzie obiecał, że będzie. Twardy z zewnątrz, lecz łagodny w środku, ten romantyk szuka poważnego związku. Owszem, kłótnie z nim mogą być frustrujące, ponieważ Byk jest niezwykle uparty, ale astrologia zna solidnych 5 dowodów na to, że warto go kochać. 

Byki to osoby, które urodziły się pomiędzy 20 kwietnia a 20 maja. Czy już wiesz o kim mowa?

1. Byk stawia bliskich na pierwszym miejscu

Rządzącą planetą Byka jest Wenus, znana również jako planeta miłości. Z tego powodu Byk żywi silne uczucia do swoich bliskich i jest gotów skoczyć za nimi w ogień. Chroni swoją rodzinę, poświęciłby dla niej wszystko. Uwielbia zapewniać stabilność innym, zatem tworzy w domu komfortową atmosferę. Byk to również świetny materiał na małżonka i rodzica. Dokłada wszelkich starań, żeby jego pociechy wyrosły na ludzi. Już od najmłodszych lat zapewni im mnóstwo możliwości rozwoju. Z pewnością nie jest to ktoś, kto unika dorosłych obowiązków. 

2. Uwielbia dobre jedzenie

To nie tajemnica, że Byk kocha jeść i wie, jak dotrzeć przez żołądek do serc ludzi wokół. Z nim nie musisz martwić się o gotowanie. Chętnie coś dla ciebie przyrządzi lub zamówi wykwintne dania na wynos ze swojej ulubionej restauracji. W gruncie rzeczy interesuje go wszystko, co związane z jedzeniem. Spodziewaj się więc randek w miejscach, o jakich nawet ci się nie śniło. Byk lubi też czuć się komfortowo na kanapie przed telewizorem. Nie będzie kłaść na tobie presji, że zawsze musicie gdzieś pójść i coś zrobić. Nic nie uszczęśliwia go tak, jak wspólny relaks w domowym zaciszu. 

3. Stawia na zmysłowość

Bez względu na nastrój i dzień tygodnia, Byk zawsze wybierze zmysłową intymność ponad szybki seks. Najbardziej rozczulają go drobne gesty, jak głaskanie po twarzy, zasypianie w cudzych ramionach czy trzymanie się za ręce podczas chodzenia. Ten znak zodiaku chce rozkoszować się chwilą, dlatego nie znosi pośpiechu. Jeśli chcesz mieć kochanka, który wreszcie poświęci ci wystarczająco dużo uwagi, oto on. Ziemski Byk nie wypuści cię z łóżka, dopóki nie spełni wszystkich twoich zachcianek. W sypialni da z siebie wiele, a w związku upewni się, że jesteś szczęśliwa. 

4. Jest wysoce niezależny

Byk wie, jak być niezależnym życiowo i finansowo. Jest stabilny. Jego sposób myślenia oraz emocje nie zmieniają się pod wpływem chwili. Nie pozwoli, by ktoś zmusił go do zrobienia czegoś wbrew swojej woli. Ciężko pracuje na swoje cele, by zapewnić wszystko, czego potrzebuje dla siebie i swojej rodziny. Zwykle nikogo nie prosi o pomoc. Każdą rzecz robi samemu, w pocie czoła. Niezależność wzmacnia jego determinację. Nieważne, czy chodzi o partnerstwo w biznesie, czy miłości, Byk do końca pozostaje lojalny swoim ideałom.

5. Unika awantur

Ten ziemski znak zodiaku jest strażnikiem pokoju, który aktywnie unika kłótni. Rzadko jako pierwszy wszczyna bójki. Zwykle zdąży się opanować, zanim pozwoli sobie wybuchnąć gniewem. Kiedy udziela mu się stres innych, zamiast milczeć, posłuży dobrą radą. Spróbuje załagodzić napiętą sytuację. Nie ma problemu z byciem wysłuchanym, gdyż inni traktują go jak autorytet. Podchodzi do sporów w bardzo dorosły sposób, rozważając wszystkie "za" i "przeciw". W jego obecności nie trzeba chodzić na palcach i martwić się o to, co będzie dalej.