1. Wieża Eiffla - obok Statuy Wolności i Wielkiego Muru Chińskiego, jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalną budowlą świata. Nie sposób jej nie odwiedzić, zwiedzając Paryż.  Symbol Paryża, ale i całej Francji. Ta niesamowita konstrukcja jest rozpoznawalna na całym świecie. Wieża jest jedną z najwyższych zbudowanych przez człowieka konstrukcji. Została zbudowana na paryską wystawę światową w 1889 roku.
  2. Łuk Triumfalny – Pamiątka zwycięstw Napoleona.  Łuk znajdziesz na placu Charles de Gaulle. Budowla została zbudowana w 1836 roku, by oddać hołd wszystkim żołnierzom walczącym za Francję w wojnach napoleońskich oraz w rewolucji francuskiej. Pod ŁukiemTriumfalnym umieszczonoGrób Nieznanego Żołnierza, upamiętniający ofiary I wojny Światowej. Od 1923 roku codziennie o godzinie 18 zapalny jest tutaj znicz pamięci.
  3. Luwr – największe muzeum na świecie. W porażających wielkością wnętrzach znajduje się ponad 35 tys. dzieł sztuki, które co roku oczarowują 10 milionów turystów.

Do arcydzieł wszech czasów, które warto zobaczyć spędzając w Luwrze nawet niewiele czasu, należą takie rzeźby i obrazy:

  • Mona Lisa Leonarda da Vinci
  • Wenus z Milo
  • Nike z Samotraki
  • Galeria egipska (mumie, sarkofagi, papirusy)
  • Galeria Malarstwa Włoskiego
  1. Pola Elizejskie - to dwukilometrowa, reprezentatywna aleja Paryża zaczynająca się na Palcu Zgody (Place de la Concorde), a kończąca na placu im. Charles'a de Gaulle, przy Łuku Triumfalnym. Nazwa Pól Elizejskich nawiązuje do mitologicznego Elizjum – krainy wiosny i wiecznej szczęśliwości, do której miały trafiać po śmierci dusze dobrych ludzi.
  2. Cmentarz Pere-Lachaise -to największy i najbardziej znany cmentarz Paryża. Pochowano tutaj wielu artystów, naukowców, dowódców i polityków. Także Polaków. Turyści z naszego kraju składają tutaj kwiaty na mogile Fryderyka Chopina.

Wygraj pięciodniową wycieczkę do Paryża oraz najmodniejsze upominki od polskich projektantów! Wejdź na stronę www.elle.pl/konkurs25latelle i odpowiedz na pytanie: Za co kochasz ELLE? Nagroda główna: 5-dniowa wycieczka do Paryża dla 2 osób o wartości 5000 zł z biurem Rainbow.

 

Dziękujemy za niezliczoną ilość zgłoszeń. Wszystkie nas zachwyciły!

Wszystkie zwyciężczynie zostały poinformowane drogą mailową.
Niebawem udostępnimy zdjęcia z oficjalnego przekazania nagrody głównej dla autorki poniższego tekstu:

" Czy wiecie, że moja mapa marzeń w całości wykonana jest z wycinków z Waszej gazety?:) Elle jest dla mnie tak inspirujący, że gdy zabieram się do jej wykonania, nie potrzebuję już nic innego. To tu szukam inspiracji podróżniczych. Tu też znajduję kolejny pomysł na siebie. W 1994 roku miałam 18 lat. Właśnie podchodziłam do egzaminu dojrzałości i namiętnie słuchałam Edyty Bartosiewicz. Nie ukrywam, że w dorosłość wchodziłam z innym kultowym miesięcznikiem Twój Styl ale dorosłe życie spędziłam już z Elle. I tak jak Jeżycjada Musierowicz wpłynęła na to jaką byłam nastolatką, tak Elle wpłynęło na to jaką zostałam kobietą. Byłam pierwszą kobietą w najbliższej rodzinie, która poszła na studia i to na Politechnikę! To wtedy nie mieściło się w głowie! Profesorowie na egzaminach sugerowali, że przyszłam na politechnikę szukać męża. Na roku było tylko 10 kobiet a najlepszą pracę magisterką i wygrane stypendium przypadło...mnie:) Jestem przekonana, że ten wzorzec kobiety;silnej i niezależnej, która może wszystko a nie musi zaszczepił we mnie właśnie miesięcznik Elle:) Dziś Elle czyta moja 15 letnia córka i mam nadzieję, że wyciągnie taki sam wzorzec kobiety. Kobiety, która nie tylko dobrze wygląda, ale jest świadoma swoich praw i która wie, że ma prawo sięgać po więcej. Tak, za to kocham Elle:) Za to, że dzięki Wam uwierzyłam, że mogę sięgać gwiazd:) Dziękuję Elle za te 25 lat."