Grupa Tubądzin: 40 lat pasji, designu i sztuki

Grupa Tubądzin, przez cztery dekady istnienia, zbudowała niezwykle rozpoznawalną markę i zyskała grono wiernych klientów.  Charakteryzująca się unikalnym wzornictwem, współpracami z artystami i projektantami marka, stała się pionierem w przemyśle ceramicznym. 

Na 40-lecie swojego istnienia wyprawiła zjawiskowe przyjęcie w murach Galerii Sztuki Zachęta. Wybór przestrzeni, w której odbył się jubileusz nie był przypadkowy. Emanujące niepowtarzalnym klimatem wnętrza Zachęty były ozdobą tego szczególnego dla marki wieczoru. Główna sala zmieniła się w krainę snów, wypełnioną nie tylko smakowitymi przysmakami, ale przede wszystkim gwarem rozmów dotyczących designu. Wśród gości znaleźli się ludzie różnych środowisk, między innymi dziennikarze, artyści i influencerzy, których łączy zamiłowanie do sztuki.

serwis prasowy

Podczas jubileuszu ogłoszono projekt "Tubądzin Meets Art". Amadeusz Kowalski, Wiceprezes Grupy Tubądzin, zdradził, że firma planuje "demokratyzować sztukę, stając się mecenasem sztuki, wspierając instytucje kultury, realizując projekty z artystami i poszerzając działania edukacyjne."

Połączenie długoletniego doświadczenia producenta ceramiki z kreatywnymi pomysłami młodego pokolenia artystów zapowiada wiele nietuzinkowych projektów, na które z niecierpliwością czeka cała branża. Jak się dowiedzieliśmy wprowadzenie nowej linii produkcyjnej dało firmie możliwość stworzenia płytek o sensorycznej strukturze, imitującej naturalne skały i minerały.

Nowości w swoich kolekcjach zaprezentowali Maciej Zień i Dorota Koziara.

Ibiza to jedno z moich ulubionych miejsc. Wyspa zachwyca szerokimi plażami, błękitem morza i muzyką rozbrzmiewającą niemal we wszystkich jej zakątkach. Uwielbiam ten klimat. W kolekcji Holiday chciałem przenieść go do wnętrz.  Natomiast kolekcja Lounge to hołd dla wielkomiejskich metropolii - mówił projektant. 

Natomiast polska projektantka wprowadziła do kolekcji Cielo e Terra nowe barwy - zieleń, czerń i super biały oraz dekory inspirowane naturą.

Pełen niespodzianek wieczór zakończył się nocnym zwiedzaniem wystawy rzeźb Adolfa Ryszki i koncertem Bovskiej.

serwis prasowy

Świętująca 40-lecie Grupa Tubądzin nie zatrzymuje się nawet na chwilę i już zapowiedziała kolejne fascynujące projekty. Ceniona marka wejdzie we współpracę z wiodącymi instytucjami kultury oraz przedstawicielami różnych dziedzin sztuki. To zwiastun, że w kolejnych dekadach firma ma zamiar również zaskakiwać swoich klientów i całą branżę.