Co Joe Goldberg jest w stanie zrobić dla miłości? Po trzech sezonach „You” / „Ty” widzowie dobrze znają schematy działania równie romantycznego co niebezpiecznego antybohatera. Przypominamy, że ostatni udostępniony odcinek udowodnił, że pozornie sympatyczny bibliotekarz nie przepada za związkami na odległość. W poszukiwaniu swojego obiektu westchnień aka koleżanki po fachu Marienne Bellamy udał się za ocean. Choć w finałowej scenie przechadza się ulicami miasta miłości, dalsza akcja nie będzie rozgrywać się w Paryżu. Co przyniesie 4. sezon uwielbianego serialu? I kiedy dokładnie nowe odcinki pojawią się katalogu Netfliksa?

4. sezon „You” / „Ty” wcześniej, niż zapowiadano. Netflix ujawnił datę premiery

Na początku zapowiadano, że 4. sezon zadebiutuje 10 lutego. Netflix postanowił jednak zrobić mały ukłon w stronę niecierpliwych fanów i wypuści premierowe odcinki... dzień wcześniej. Pierwsza część będzie dostępna od 9 lutego. Z zakończeniem sezonu zapoznamy się z kolei 9 marca.

Promocyjny plakat potwierdził również przypuszczenia fanów odnośnie do miejsca akcji. Joe Goldberg po krótkim pobycie we Francji przeniósł się do Londynu. To właśnie tam w oko wpadnie mu kolejna kobieta. Tym razem będzie to dyrektorka galerii sztuki grana przez Charlotte Ritchie. Jej postać opisywana jest jako „inteligentna, niezależna i nieufna”. Czyżby znów trafił swój na swego? Morderca, stalker i miłośnik słowa pisanego w jednym ma już na koncie związek z godną przeciwniczką Love Quinn, który – delikatnie rzecz ujmując – nie zakończył się happy endem.

Co wiemy o nowym sezonie serialu Netfliksa?

Kilku wskazówek o kierunku, jaki obrali twórcy, udzielił sam Penn Badgley. „Używamy innego formatu. To prawie tak, jakbyśmy zmienili nieco gatunek. I myślę, że to działa” – zapowiadał zabawę z konwencją serialu. W kwietniu Netflix upublicznił zdjęcie z planu filmowego, na którym znalazły się kolejne poszlaki. W kadrze umieszczono kilka książek zaliczanych do klasyki brytyjskiej literatury, między innymi „Targowisko próżności” pióra Williama Makepeace'a Thackeraya i „Wielkie nadzieje” Charlesa Dickensa. Czy to sugestia, że na kartach tych powieści znaleziono inspirację do scenariusza? Przekonamy się już w lutym. 

Oczywiście najwięcej zdradzić mogą dzieła autorstwa Caroline Kepnes. Należy jednak pamiętać, że choć serial Netfliksa oparty jest na motywach bestsellerowej serii, to showrunnerzy pozwalają sobie na liczne odstępstwa od literackiego pierwowzoru. W kwietniu przyszłego roku światło dzienne ujrzy czwarta książka amerykańskiej pisarki.

Ryan Gosling czy Alexander Skarsgård? Jeden z nich może zagrać czarny charakter w nowym filmie Marvela >>

Wiemy także, że obsada serialu znacznie się powiększy. Obok wspomnianej Charlotte Ritchie w roli Kate zobaczymy Lukasa Gage'a znanego z hitu HBO „Biały Lotos”. Na razie nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów fabuły. Nie jest pewne, czy Joe powróci do Stanów, aby spotkać się ze swoim synem. Z pewnością możemy jednak liczyć na obecność Marienne (Tati Gabrielle), która najwyraźniej nie zdoła uciec przed dawnym współpracownikiem. Netflix podzielił się z obserwatorami krótkim zwiastunem, z którego wynika, że Joe Goldberg przyjmie nową tożsamość. W stolicy Wielkiej Brytanii będzie funkcjonować jako profesor Jonathan Moore.

Czy „You” / „Ty” doczeka się piątego sezonu?

Na ten moment nie znamy odpowiedzi na to pytanie. Pewne jest, że Netflix nie reklamuje nadchodzącej odsłony serialu jako finałowej, co daje nadzieję na to, że w kolejnych latach zobaczymy jeszcze więcej nieudolnych poszukiwań miłości w wykonaniu Goldberga, ekhm profesora Moore'a.