Jedna z teorii na temat seksu i znaków zodiaku dotyczy astrologicznych żywiołów. Brak równowagi pomiędzy nimi już na starcie powoduje zgrzyt. Z zasady ogień świetnie zgrywa się z powietrzem, a woda z ziemią się uzupełniają. Tylko że kiedy zmienimy tę kolejność, uzyskamy przepis na katastrofę. Seks znaku ognia ze znakiem ziemi może się zakończyć wielkim rozczarowaniem. Drugim czynnikiem jest umieszczenie znaków zodiaku na kole astrologicznym. Okazuje się, że pary z najmniejszą chemią seksualną to te, które są swoimi zodiakalnymi sąsiadami. Paradoksalnie, ich energie są sobie obce w sferze fizyczności. W rezultacie ów romans może wydawać się dziwny. Z powodu tych różnic nie jest im łatwo osiągnąć w sypialni pełną satysfakcję. 

Ponieważ chemia seksualna jest sprawą złożoną, para może pracować nad jej poprawą w miarę rozwoju relacji.

Pamiętaj, że ten artykuł bierze pod uwagę tylko znaki słońca. Ważny jest również znak zodiaku Wenus, znak wschodzący i znak księżyca twojego partnera dla pełnego wglądu w waszą sferę intymną. 

LEW + RAK - energetyczne nieporozumienie

Lew i Rak najpierw ciągną do siebie jak magnes, a później zaczynają szybko się odpychać. Te dwa znaki zodiaku mają bardzo różne podejścia do związków oraz odmienne temperamenty w łóżku. Rak potrzebuje troski, poczucia bezpieczeństwa i stabilności emocjonalnej. Lew na początku nie myśli o tych rzeczach. Chce się zabawić. Preferuje, gdy wszystko dzieje się spontanicznie. W łóżku może nie dać Rakowi zapewnienia, że połączyło ich coś więcej niż seks. Znak wody lepiej poczuje się z kimś, kto obdarzy go bezinteresowną miłością. Znak ziemi byłby tutaj lepszym dopasowaniem. Pomiędzy Rakiem a znakiem ognia szybko wytworzy się toksyczna energia.