4 aktorki, których nie zobaczymy już w „Sex Education”

Wieloletnie kontrakty i ciągnąca się w nieskończoność fabuła wielu aktorom są nie w smak. Dla tych czterech aktorek „Sex Eduaction” było przepustką do dalszej kariery nie tylko na małym ekranie. Część z nich postanowiła rozstać się z uwielbianymi przez widzów bohaterkami ze względu na inne projekty platformy streamingowej, inne już niedługo zagoszczą na kinowych afiszach. Dlaczego Patricia Allison, Tanya Reynolds, Rakhee Thakrar i Simone Ashley postanowiły wykreślić swoje nazwiska z obsady bijącego rekordy popularności serialu?

Patricia Allison żegna się z „Sex Education”

Jak Ola Nyman odnajdzie się w roli starszej siostry? I czy jej związek z Lily Iglehart przetrwa próbę czasu? Twórcom „Sex Education” nie będzie łatwo odpowiedzieć na nurtujące fanów pytania, bo Patricia Allison oficjalnie ogłosiła pożegnanie z serialem. „Tak bardzo uwielbiałam być w »Sex Education«, ale niestety nie dołączę do reszty obsady w czwartym sezonie” – wyjawiła na antenie brytyjskiego radia. „Bardzo mi przykro, że muszę wam to powiedzieć, ale pojawiło się kilka innych propozycji. Robiłam to przez trzy lata i naprawdę bardzo to kochałam”. Prowadzący audycję dopytywali, czy podjęcie decyzji było trudne. „Oczywiście” – przytaknęła.

„Jednak myślę, że kiedyś trzeba się rozstać. Jest to trochę smutne, ale jednocześnie nadchodzą nowe projekty i to jest naprawdę ekscytujące”.

Po przygodzie z „Sex Education” Patrcia Allison nie zostawia na dobre świata seriali. Aktorka zagrała epizod w komediowym „Extraordinary”, a także wcieliła się w główną rolę w filmie akcji „Paradis”.

15 gwiazd, które źle wspominają występy w popularnych franczyzach. Mało brakowało, a zrezygnowałyby przed końcem serii >>

4. sezon „Sex Education” bez Tanyi Reynolds 

Wygląda na to, że na przestrzeni kilkunastu odcinków Ola i Lily nawiązały szczególnie mocną więź i od tej pory będą nierozłączne. Po rezygnacji Patricii Allison doszły nas słuchy, że serial opuszcza też jej ekranowa druga połówka. Tanya Reynolds stworzyła nietuzinkową postać zafascynowanej kosmosem uczennicy Moordale, która wywierała ogromny wpływ na życie społeczności. Nie tylko przez stroje i makijaże nie z tego świata, ale również reżyserowanie budzących skrajne emocje spektakli. Nie da się ukryć, że bez niej szkolne korytarze stracą nieco kolorytu. No chyba że słowa inwestorów nie okażą się groźbami bez pokrycia i placówka rzeczywiście pozostanie zamknięta. Nieobecność Lily Iglehart w 4. sezonie tłumaczona jest fabułą nadchodzących odcinków. 

„Klamka zapadła już kilka miesięcy temu” – pisał portal THR. „To proces kreatywnego procesu, który jest naturalnym rozwinięciem wątku z zamknięciem liceum pod koniec trzeciego sezonu”. 

Netflix i Tanya Reynolds nie zrywają jednak współpracy. Aktorkę będzie można oglądać w dramacie historycznym „Dekameron”, który zabierze widzów do owładniętej epidemią Florencji. Jedną z osób stojących za nowym serialem jest Jenji Kohan, autorka „Orange is the New Black”.

Rakhee Thakrar nie powróci do liceum Moordale

Praca w placówce oświatowej potrafi dać się we znaki. Przekonała się o tym anglistka Emily Sands, która w ostatnim sezonie musiała balansować między wymogami surowej dyrektorki Hope Haddon a różnorakimi problemami, z jakimi borykali się jej podopieczni. Oczywiście trudy nauczycielskiego fachu nie były powodem, dla którego Rakhee Thakrar zrezygnowała z dalszych występów w produkcji Netfliksa. Sama aktorka nie zdradza, czemu zdecydowała się na taki krok. „Nie jestem częścią nowego sezonu” – powiedziała lakonicznie w rozmowie z Daily Star Sunday. Następnie dodała, że „Sex Education” stanowi ważny punkt w jej artystycznym życiorysie.

„Nie mogę mówić, dlaczego tak się stało. Jestem dumna z serialu i wdzięczna za możliwość uczestnictwa w tak ważnym projekcie”. 

Jeżeli panna Sands sprawiła, że znów chętnie zasiadłybyście w szkolnej ławce, głowa do góry! Maeve z pewnością znajdzie sobie nową mentorkę za oceanem, a Wy będziecie mogły obejrzeć zobaczyć ulubioną nauczycielkę w „Wonce” z Timothée Chalametem.

Timothée Chalamet jako Willy Wonka! Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia z planu filmu „Wonka” >>

Simone Ashley wybrała „Bridgertonów”

Obsadę „Sex Education” opuszcza także Simone Ashley. Aktorka na przestrzeni trzech sezonów wcielała się w uprzywilejowaną i patrzącą z góry na resztę uczniów Olivię Hanan. Choć sama zapewniała, że przynależność do paczki popularnych nastolatków, nazwanych w serialu „nietykalnymi”, była daleka od jej własnych doświadczeń: „W liceum byłam dość pruderyjna, a raczej niewinna. Dorastałam powoli”. Być może z tego powodu lepiej odnalazła się wśród niestroniących od dobrych manier i koronkowych kreacji „Bridgertonów”. Dziś wiemy już, że gwiazda nie zagra ponownie Olivii ze względu na sympatię do Lady Kathani. Czy istnieje szansa, że zmieni zdanie i wróci do Moordale? Gwiazda Netfliksa ma na to krótką odpowiedź:

„Cały czas jestem o to pytana. Teraz jestem dziewczyną Bridgertonów” – zakończyła dyskusję w jednym z wywiadów.