Jedno jest pewne — ta gala będzie zupełnie inna niż poprzednie. Zarówno prowadzący, jak i prośby Akademii wzbudziły w tym roku ogromne emocje. W liście wystosowanym przez organizatorów do nominowanych poruszono kwestię ubioru, a producenci zwrócili uwagę, aby stanowczo unikać casual'owego stylu. Dress code określono jako ,,Inspirational and Aspirational", co organizatorzy skomentowali w następujący sposób: „Dążymy do połączenia inspiracji i aspiracji, co w rzeczywistości oznacza, że ​​formalny strój jest w porządku, ale swobodny naprawdę nie jest”. Czyżby oznaczało to, że w tym roku kreacje gwiazd będą ,,bardziej swobodne"? Przekonamy się już w najbliższą niedzielę... Tymczasem, w oczekiwaniu na 93. ceremonię wręczenia Oscarów cofamy się do przeszłości i przypominamy słynne pary, które zachwycały na czerwonym dywanie!

Oscary 2021: kiedy odbędzie się ceremonia?

93. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się na żywo w nocy z niedzieli poniedziałek, 26 kwietnia 2021 roku na Union Station w Los Angeles oraz w Dolby Theatre w Hollywood. Akademia uwzględniła również lokalizacje w Europie, które umożliwią nominowanym udział w ceremonii. Specjalne miejsca pojawią się w Londynie i Paryżu.

Oscary 2021 odbędą się na żywo! Nie będzie połączeń na Zoomie, za to będą testy na koronawirusa. Co jeszcze wiemy o zbliżającej się ceremonii?>>

Oscary 2021: kto poprowadzi tegoroczną galę?

Producenci wydarzenia Jesse Collins, Stacey Sher i Steven Soderbergh pochwalili się wybitnymi osobistościami, które poprowadzą tegoroczną ceremonię. Wśród gospodarzy wieczoru znaleźli się m.in.: Brad Pitt, Joaquin Phoenix, Renee Zellweger, Bong Joon-Ho, Laura Dern czy Zendaya. Co więcej, prowadzący pojawią się wcześniej na specjalnie przygotowanym (wyłącznie dla nich!) czerwonym dywanie.

Oscary 2021 na żywo z Europy! Akademia wybierze specjalne miejsca, aby umożliwić nominowanym uczestnictwo w ceremonii>>>

Oscary na przestrzeni lat: wspominamy najbardziej stylowe pary!

W oczekiwaniu na wielkie święto kina wspominamy ceremonie wręczenia kultowych statuetek na przestrzeni lat. Jako pierwszym, przyglądamy się najgorętszym parom, które przypominają nam o panujących kiedyś modach (i nie tylko!). W naszej galerii znajdziecie 30 stylowych gwiazd, które na przestrzeni lat zachwyciły nie tylko słynny Dolby Theatre. Od eleganckich look'ów Jennifer Aniston i Brad Pitta w 2000 roku, Beyonce i Jaya-Z - 5 lat później po prawdziwą ekstrawagancję w wydaniu Billy'ego Portera z mężem, Adamem Smithem.

Oscary 2021: nominacje. Które filmy mają szansę na słynną statuetkę?>>

 

Tylko w CANAL+! 93. ceremonia rozdania Oscarów – na żywo, w nocy niedzieli na poniedziałek, o godzinie 2:00. Oglądaj na CANAL+ PREMIUM lub w serwisie CANAL+ online na canalplus.com.