W astrologii na osobowość każdego znaku zodiaku ma wpływ planeta rządząca i żywioł. Przykładowo, znaki ziemi zwykle kojarzą się ze stabilnością w uczuciach i mocnym osadzeniem w rzeczywistości, podczas gdy znaki powietrza nieustannie ulegają zmianom. Są jak wiatr, którego nie da się złapać, powstrzymać czy zamknąć. Potrzebują przestrzeni, szczególnie w związkach. Przygnębiająca rutyna sprawia, że wyruszają na poszukiwanie ekscytujących doświadczeń. Niestety, szybko pakują się w sytuacje, które utrudniają ich egzystencję. Nie potrafią dokonywać wyborów w miłości, przez co komplikują życie sobie i innym. 

Oto 3 znaki zodiaku, które przynajmniej raz w życiu zakochały się w dwóch osobach naraz: 

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Nie jest tajemnicą, że Bliźnięta mają reputację „playboya” zodiaku. To urodzeni flirciarze, którzy kochają różnorodność i skaczą z kwiatka na kwiatek. Potrzebują nieustannej mentalnej stymulacji, a źródłem ich inspiracji są inni ludzie. Nic dziwnego, że tak ciężko im stworzyć poważny związek. Sama symbolika tego znaku zodiaku informuje nas o jego podwójnej naturze. Niestety, Bliźnięta bardzo często zakochują się w dwóch osobach jednocześnie. Nie wiedzą, jak dokonać właściwego wyboru. Mogą prowadzić podwójne życie, aby zachować dwóch kochanków. Kto jak kto, ale ten znak zodiaku jest mistrzem w zacieraniu śladów prowadzących do odkrycia jego sekretu. 

Waga (23 września - 22 października)

Symbol Wagi to szala, która musi się równoważyć. Ten znak zodiaku ma jednak problem z dokonywaniem decyzji w miłości. Często wchodzi w romans z dwoma osobami naraz, chociaż początkowo nie ma takiego zamiaru. Wagą rządzi Wenus, planeta miłości, a więc jest uzależniona od stanu zakochania i nie zrezygnuje z kogoś, kto uczyni ją swoją muzą. Jeśli poczuje, że jej wieloletni partner już nie ubóstwia jej tak, jak kiedyś, obdarzy uczuciem jednego ze swoich wiernych adoratorów. Problemy z moralnością będą nieuniknione. 

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Ulotny Wodnik wikła się w trójkąty miłosne z wielu powodów. Po pierwsze, ten znak zodiaku jest niedostępny emocjonalnie. Od poważnych relacji woli "friends with benefits". Ciężko mu się do kogoś przywiązać i szczerze porozmawiać o uczuciach. Ponieważ sfera miłości w jego przypadku jest owiana tajemnicą, kochankowie, którzy się z nim spotykają, mogą nie wiedzieć o swoim istnieniu. Wodniki z natury są otwarte na poliamorię i nawet do łóżka mogą zaprosić więcej niż jedną osobę. Dopiero kiedy znajdą kogoś, kto spełnia ich niebanalne standardy, będą gotowe wejść w długotrwały związek.