Sześcioodcinkowa opowieść, która w intrygujący sposób łączy perspektywę tradycji z nowoczesnością, powstała z okazji wyjątkowego jubileuszu - 170-lecia marki E.Wedel!

Niezwykła historia czekoladowej firmy budowanej przez rodzinę Wedlów stała się ogromną inspiracją nie tylko dla scenarzystów, ale również dla nas - moda z lat 30. w wykonaniu kostiumografów "Receptury" zachwyca i doskonale zgrywa się z sezonowymi trendami.

Zobaczcie, które stylizacje Marii Kielicz (w tej roli Agnieszka Więdłocha) będą inspirować w najbliższych miesiącach:

Kołnierzyki! 

Materiały promocyjne serialu "Receptura"

Najpierw rozkochały nas w nich nasze babcie i prababcie, a następnie skandynawskie marki. Kołnierzyki królują w trendach na jesień 2021 tak samo, jak królowały w ubiegłym wieku. Nie są już tak klasyczne, ale wciąż pozostawiają wiele możliwości stylizacji - Ganni lansuje te pokryte zwierzęcymi printami, Bizuu roślinnymi motywami, a Lui Store w odcieniach sorbetów. Jak je nosić? Z elegancką sukienką, oversizowym swetrem, a także szarą bluzą lub nawet dresowym kompletem i sneakersami.

Wszystkie odcienie zieleni 

Materiały promocyjne serialu "Receptura" 

Zieleń była niekwestionowanym kolorem lata. Bottega Veneta lansowała ją w wersji shamrock, a Versace jako soczystą limonkę. Jesienna zieleń skłania się ku spokojnej palecie szafy lat 30. - dominują kolory zgaszone, ziołowe. I tak, najlepiej nosić je w total lookach, dokładnie jak Agnieszka Więdłocha w serialu "Receptura", która wraz z kostiumografami do swojej zielono-bazyliowej sukienki dobrała buty w odcieniu szałwi.

Coraz chłodniej, coraz cieplej 

Materiały promocyjne serialu "Receptura"

Klasyczne trencze i miękkie dzianiny to te elementy jesiennej garderoby, które są absolutnie ponad modą. Powracają co sezon i zawsze są in. W tym przypadku serial "Receptura" również inspiruje, choć współczesne fashionistki zwrócą się raczej ku garderobie postaci męskich niż kobiecych. Obszerne prochowce i oversizowe swetry niczym z szafy taty będziemy nosić w połączeniu ze spódnicami w stylu slip lub obcisłymi rurkami, a także z koszulami i marynarkami - warstwowe looki pozostaną z nami do końca sezonu, a im bardziej "na cebulkę", tym lepiej.

Więcej pięknej mody z lat 30. znajdziecie w serialu "Receptura" - włączajcie TVN o 21:30 w niedzielę i zawsze na player.pl!

"Receptura" - fabuła serialu

Zosia Żakowska studiuje architekturę w Warszawie. Z dala od rodzinnego miasta uświadamia sobie, że jej związek z chłopakiem z rodzinnej miejscowości, Andrzejem, wypalił się. Kiedy decyduje się na rozstanie, odkrywa, że spodziewa się dziecka. Wkrótce umiera ukochana babcia Zosi, Kazimiera. Na otarcie łez staruszka zostawia po sobie coś, co odkrywa przed dziewczyną siłę kobiet z ich rodu – dziennik swojej matki! Wraz z kolejnymi stronami pamiętnika dziewczyna poznaje historię z lat 1936 r. i losy prababki – Marii Kielicz.

Po studiach na prestiżowej niemieckiej uczelni Maria Kielicz z piecioletnią córką Kazią przyjeżdża do powojennej Warszawy, żeby rozpocząć nowe życie. Idąc na rozmowę kwalifikacyjną z córeczką, Maria nie spodziewa się, w jak zaskakujący sposób odmieni się ich los. Kobieta trafia do znanej działającej fabryki słodyczy w Europie i, ku zaskoczeniu męskich rywali, dostaje posadę asystentki Jana Wedla.

Między Marią a jej pracodawcą szybko rodzi się wyjątkowa więź, dzięki której kobieta poznaje tajemnice skrywane w murach fabryki – w tym recepturę na słodycz, którą chcą zdobyć wszyscy!