„1899” - wszystko, co wiemy o nowym serialu Netflix

Jak już wiadomo, najnowsza produkcja twórców „Dark” będzie serialem kryminalnym, utrzymanym w nastroju horroru. Tym, co ją wyróżnia jest fakt, że do jej stworzenia wykorzystano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Serial powstał dzięki wykorzystaniu ultranowoczesnej technologii LED-Volume (wykorzystano ją również przy produkcji "Mandalorian" dla Disney+), co zapewniło twórcom ogromne możliwości, jak na przykład stworzenie spektakularnej scenografii - zdjęcia były realizowane na wybudowanym specjalnie na potrzeby serialu wirtualnym planie zdjęciowym. Kolejną zaletą serialu, jest fakt, że w obsadzie znalazło się wielu, zdolnych aktorów pochodzących z różnych krajów.

1899 to prawdziwie europejski serial. Jego bohaterowie pochodzą z różnych krajów i mówią w ojczystym języku. Mieliśmy to szczęście, że udało nam się znaleźć utalentowanych aktorów z całego świata, którzy zgodzili się wyruszyć w tę ekscytującą podróż razem z nami” - powiedziała scenarzystka, producentka i showrunnerka serialu, Jantje Friese.

 

„1899” - obsada serialu Netflix

W międzynarodowej obsadzie nie mogło zabraknąć także polskiego akcentu - w serialu zobaczymy Maćka Musiała!1899” nie jest pierwszą produkcją Netfliksa, w której możemy zobaczyć aktora. Musiał zagrał także w pierwszym polskim serialu „1983”, którego był również producentem wykonawczym. Następnie pojawił się też w niewielkiej roli w „Wiedźminie” z Henrym Cavillem w roli głównej. Oprócz polskiego aktora w serialu zobaczymy także gwiazdę „Szkoły dla elity” - Miguela Bernardeau, czyli serialowego Guzmana. Oprócz nich w obsadzie znalazł się także Emily Beecham, Aneurin Barnard, Andreas Pietschmann, Rosalie Craig, Clara Rosager, czy Anton Lasser. Serial ma być wielojęzyczną opowieścią, więc jak już wspomnieliśmy, jego bohaterowie będą mówić w swoich ojczystych językach

„1899” - fabuła serialu

Ośmioodcinkowy tytuł będzie śledził tajemnicze losy statku z emigrantami, który płynie z Europy do Nowego Jorku. Pasażerowie pochodzą z różnych środowisk i różnych krajów, ale wszystkich łączą te same marzenia i nadzieja na lepsze nowe stulecie i lepszą przyszłość za granicą. Gdy na otwartym morzu napotykają dryfujący statek, który od miesięcy uważano za zaginiony, ich podróż przybiera nieoczekiwany obrót. To, co znajdą na pokładzie drugiego statku, zmieni ich rejs w koszmarną łamigłówkę, której elementy stanowią sekrety z przeszłości łączące wszystkich bohaterów.

„1899” – kiedy premiera na Netflix? Zobacz zwiastun

Netflix nadal nie ogłosił daty premiery, choć zdjęcia zakończyły się już jakiś czas temu, ale platforma zapowiada, że serial pojawi się już niedługo. Możemy więc liczyć na to, że premiera nastąpi jeszcze w tym roku. Na razie Netflix wypuścił oficjalny zwiastun.