"13 powodów" od początku wywoływał wiele kontrowersji, ale serial Netflix zdobył ogromną rzeszę fanów i to na całym świecie, także w naszym kraju. Produkcja doczekała się 3. sezonów, co więcej, wiemy już kiedy kolejna seria trafi na platformę. Czy Netflix ujawnił coś jeszcze? Platforma przygotowała dla widzów aż dwie wiadomości dotyczące "13 powodów". 

"13 powodów" na Netflix: znamy datę emisji kolejnej serii. Będzie to ostatni sezon serialu!

"13 powodów" to jedna z najpopularniejszych produkcji Netflix (pierwsze odcinki trafiły na platformę w 2017 roku) i chyba żaden serial dla nastolatków nie miał tylu zwolenników, co przeciwników. Negatywnie wypowiadali się rodzice, jak i nauczyciele, ale młodzi widzowie szybko pokochali głównych bohaterów i byli poruszeni tą historią. Dziś już wiemy, że jeszcze w tym roku pojawi się 4. sezon "13 powodów", co więcej, wyznaczono już dokładną datę. Netflix ujawnił, że nowe odcinki trafią do zasobów serwisu 5 czerwca 2020. To niejedyna wiadomość dotycząca tego tytułu.

Niestety, drugi news nie jest tak dobry. Netflix przekazał również, że będzie to ostatni sezon "13 powodów". Serial nie doczeka się kolejnej serii.

"13 powodów" na Netflix: książka, kontrowersje dotyczące serialu

Serial "13 powodów" powstał na podstawie bestsellerowej książce o tym samym tytule. Tak jak w dziele Ashera, produkcja Netflix opowiada o samobójstwie uczennicy Hanny Baker. Dziewczyna przed śmiercią nagrała 13 kaset magnetofonowych, na których podaje powody odebrania sobie życia. Początkowo "13 powodów" skupiało się na historii Claya Jensena. Nastolatek mężczyzna pewnego dnia znajduje pod drzwiami paczkę z kasetami... W kolejnych sezonach historia rozwija się o kolejne wątki i nowych bohaterów.

Jedną z producentek serialu jest Selena Gomez. Za to scenarzystą od początku jest Brian Yorkey, laureat nagrody Pulitzera.

"13 powodów" już od pierwszych chwil wzbudzał dyskusje, zwłaszcza wśród rodziców i nauczycieli. Serial miał być częścią ogólnej dyskusji o samobójstwach wśród nastolatków, jednak wielu rodziców stwierdziło, że jest wręcz przeciwnie - show produkowany przez Netflix gloryfikuje ten czyn. Z tego względu powstała specjalna infolinia, a gwiazdy "13 powodów", a w ramach promocji 2. sezonu nagrały specjalne klipy, w których opowiadają o tym, że serial jest jedynie fikcją podejmującą ważne tematy tj. napaść seksualna, nadużywanie pewnych substancji (narkotyki i alkohol), czy samobójstwo. Doradzają też nastolatkom co mają zrobić, gdy zmagają się z podobnymi problemami i szukają pomocy.