Zegar Longines wita przyjezdnych już na lotnisku w Pekinie. To właśnie ta szwajcarska marka jest zegarmistrzowskim wyborem numer 1 w Chinach. Nic więc dziwnego, że zarząd Longines postanowił świętować 185 urodziny w światłach świątyń Zakazanego Miasta. Tak właśnie oddano hołd dziedzictwu firmy i jej imponującej historii, o której pisaliśmy już w ELLE.pl.

Czytaj też: Historia marki Longines >>

Uroczystą galę zorganizowano w słynnej Świątyni Cesarskich Przodków (Tai Miao). Jubileuszowi towarzyszyła oficjalna premiera kolekcji Record, najnowszego symbolu zegarmistrzowskiego rzemiosła szwajcarskiej marki. Jej pierwsza częściowa prezentacja miała jednak miejsce jeszcze wcześniej - podczas targów Baselworld 2017. Wszystkie automatyczne modele z kolekcji wyróżniają się statusem chronometru potwierdzonym certyfikatem wydanym przez Szwajcarski Oficjalny Instytut Testowania Chronometrów (COSC). Mechanizmy Record wyposażono w monokrystaliczny krzemowy włos balansu o unikalnych właściwościach, który zapewnia osiąganie najwyższej możliwej wydajności we współczesnych jakościowych zegarkach.

Podczas prezentacji nowych zegarków w sercu Tai Miao, jednej z najsłynniejszych i najtrwalszych pamiątek po cesarskiej dynastii w Pekinie, Walter von Känel, Prezydent Longines powiedział:

Tradycja, elegancja i wydajność, trzy wartości bliskie Longines, perfekcyjnie łączą się w nowej kolekcji, którą dziś prezentujemy - w kolekcji Record. Jej modele nie tylko pokazują najwyższy poziom zegarmistrzostwa Longines, ale reprezentują także nasz charakterystyczny, klasyczny styl.

Premiera kolekcji Record była jednak tylko przedsionkiem do monumentalnej wystawy Longines 185th Anniversary Exhibition we właściwym gmachu Tai Miao, na którym wyświetlono przepiękne zimowe wizualizacje. W przepełnionym podniosłą atmosferą wnętrzu świątyni zegarki Longines zostały zaprezentowane w towarzystwie archiwalnych zbiorów marki. Wśród nich były zabytkowe zegarki kieszonkowe, piękne plakaty, fotografie i wyświetlane z projektorów reklamy wideo. Stare urządzenia do chronometrażu przywieziono na wystawę aż z muzeum Longines w szwajcarskim Saint-Imier.

Wydarzenie ukoronowano przedstawieniem nowej Ambasador Elegancji Longines Zhao Liying. Chińska aktorka o zjawiskowej urodzie i wielkim talencie pomimo młodego wieku może pochwalić się imponującym dorobkiem. Magazyn Forbes przyznał jej czwarte miejsce w swoim zestawieniu 100 najważniejszych osobistości świata rozrywki w Chinach, w 2017 roku. Liying jest najnowszym członkiem pełnej gwiazd rodziny ambasadorów marki z Saint-Imier, gdzie dołącza między innymi do Kate Winslet, Simona Bakera i Aishwarii Rai Bachchan.