,,Obiecująca. Młoda. Kobieta." to nie tylko doskonałe kino zemsty łączące thriller, dramat i czarną komedię. To przede wszystkim historia o kobietach, opowiedziana przez kobiety, w której ubranie także odgrywa pierwszoplanową rolę. Jeśli widzieliście produkcję z Carey Mulligan, z pewnością zwróciliście uwagę na stylizacje Cassie Thomas. Nancy Steiner odpowiedzialna za kostiumy położyła przede wszystkim nacisk na powierzchowne postrzeganie kobiet — od koloru szminki na ustach głównej bohaterki po małą czarną ozdobioną cekinami podczas sceny w klubie.

,,Promising Young Woman": dwa oblicza Carey Mulligan

Wszyscy mówili o Cassie, że to obiecująca młoda kobieta... ale zdarzyło się coś, co całkowicie zmieniło jej przyszłość i ją samą. Niezwykle bystra, odważna i przebiegła bohaterka, która prowadzi podwójne życie, otrzymuje szansę, aby raz na zawsze rozliczyć się z przeszłością...

W przeciwieństwie do tajnego szpiega, który ubiera się tak, aby wtopić się w tłum — landrynkowe stylizacje głównej bohaterki natychmiast rzucają się w oczy. Cassie wabi swoje ofiary za pomocą wyzywających ubrań, mocnego make-up'u i zmiennych fryzur. Każdy detal jej nocnego look'u jest częścią podstępu.

My jednak zwróciłyśmy uwagę na dzienne elementy w garderobie głównej bohaterki — zwłaszcza na topy i sukienki pokryte różami, przypominające estetykę Réalisation Par, różowy sweter w stokrotki czy pastelową wstążkę we włosach. Tak oto wybrałyśmy 11 modeli sukienek, które z przyjemnością założyłaby Carey Mulligan w ,,Promising Young Woman", a które my będziemy nosić tego lata!

#1

#2

#3

#4

#5

#6

#7

#8

#9

#10

#11