1. Na okładce wystąpiła jedna z bardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia MARIA DĘBSKA. Film, w którym zagrała Kalinę Jędrusik, „Bo we mnie jest seks”, wiedzie na razie festiwalowe życie, ale jesienią trafi do kin. Zanim przeniesiecie się wraz z nim w lata 60., zobaczcie w sesji autorstwa Zuzy Krajewskiej, jak Maria interpretuje trendy z lat 80., które wracają do łask, takie jak brokatowy kombinezon czy marynarka z poduchami.

2. Wybraliśmy dla Was PONAD STO AKCESORIÓW: sneakersów, pasków, zegarków, torebek – mała rzecz, a potrafi odmienić cały look. „Liczy się drobiazg” to sesja, w której na pierwszym planie są detale.

3. Niektóre z tych rzeczy można kupić taniej w dniach 23-25 września dzięki KUPONOM ZNIŻKOWYM, jakie znajdziecie w październikowym ELLE i platformie rabatowej https://www.szalenstwozakupow.pl/

4. Od gorących trendów przechodzimy do „HOT COUTURE” – pod tym żartobliwym tytułem kryje się artykuł o sile krawiectwa wysokiego. Czy możliwe, by bajecznie drogie kreacje pełniły dziś funkcję współczesnych dzieł sztuki? 

5. TIFFANY HSU z Mytheresa.com sama wygląda jak dzieło sztuki – zaglądamy do jej szafy i pytamy o to, co będziemy nosić w jesienno-zimowym sezonie (m.in. wibrujące kolory lat 90.).

6. O tym, dlaczego LATA 90. to kopalnia fascynujących pomysłów, popkulturowy przełom i skarbnica anegdot opowiada dziennikarka muzyczna Anna Gacek, która debiutuje książką na ten temat zatytułowaną „Ekstaza”.

7. Październikowy numer ELLE jest klimatyczny pod wieloma względami. ,,CAŁA NADZIEJA W DRZEWACH" to seria wywiadów z takimi osobami jak aktor Jeff Bridges, modelka Gisele Bündchen czy znana badaczka życia niedźwiedzi Nuria Selva Fernandez. Zarówno oni, jak i Trudie Styler prowadząca ze swoim mężem Stingiem organizację na rzecz ochrony lasów tropikalnych opowiadają o tym, co już robią dla klimatu i co jeszcze by zrobili, gdyby zostali „prezydentami Ziemi”. Do przemyślenia.

8. PIĘKNO W KAŻDEJ POSTACI – kolejna odsłona akcji ELLE to sesja autorstwa Sophie Harris-Taylor poświęcona skórze. Bohaterki zgodziły się pozować bez makijażu, choć dla wielu było to trudne doświadczenie z powodu trądziku czy zmian skórnych. „Pokazywanie niedoskonałości skóry sprawia, że ludzie czują się mniej samotni w walce ze swoimi problemami” – mówi w wywiadzie fotografka. 

9. I jeszcze trochę miodu na – nie, tym razem nie na serce, ale twarz i usta. Piszemy o PRODUKTACH RODEM Z PASIEKI, takich jak balsamy do ust, mgiełki i olejki. Sama słodycz.

10. ŚLADAMI ZNANYCH SERIALI takich jak „Shitsel” czy „Bridgertonowie” to trop podróżniczy, który znajdziecie w dziale Ekstra, podobnie jak wywiad o chińskiej kuchni z Jasonem Wangiem, właścicielem sieci kultowych nowojorskich restauracji. Smacznej lektury!

Numer dostępny również w wersji z kosmetykiem do pielęgnacji twarzy do wyboru: woda termalną lub tonikiem-mgiełką.