1.    Bo jest to numer, w którym mówimy: Grubo! I mamy na to dowody: aż dwieście cztery strony i trzy sesje, w tym okładkowa z top modelką Julią Banaś sfotografowaną w strojach Chanel. W świetle Lazurowego Wybrzeża ich klasyczny urok uchwycił Bartek Wieczorek.

2.    Inna „Pokusa” (bo tak brzmi tytuł kolejnej sesji), by sięgnąć po ELLE, to uroda Sophie - pół Polki, pół Francuzki, której rodzinne korzenie sięgają Gwadelupy. Wszystkie rzeczy, które ma na sobie ta zjawiskowa modelka pochodzą od polskich projektantek i projektantów. 

3.    A skoro o urodzie mowa – w tym numerze obszerne dossier (aż 36 stron) poświęcamy sprawdzonym zabiegom gabinetowym. Do tego potężna dawka trendów i odpowiedzi na pytania: O co chodzi w positive aging? Jakie są najlepsze sposoby na jesienną pielęgnację? I wreszcie: Jak utrzymać ciało i włosy w dobrej formie? 

4.    Ich projekty uskrzydlają – w przenośni i dosłownie. Mowa o twórczyniach marki Vicher. Najnowsza kolekcja sióstr powstała we współpracy z Agnieszką Woźniak-Starak i odwołuje się do przedwojennej artystki, która studiowała pod przybranym męskim nazwiskiem. O kim mowa? Więcej w listopadowym ELLE. 

5.    Kolejna kobieta, która do dziś inspiruje projektantów mody: kreatorka biżuterii i rzeczywistości, muza i nie-muza, arystokratka i przyjaciółka Yves Saint Laurenta. Warto odświeżyć w pamięci niezapomnianą Loulou de la Falaise – jej styl jest wiecznie żywy!

6.    Promocja otyłości czy sposób na przełamanie kompleksów? Temat ciałopozytywności obrósł wieloma sprzecznymi teoriami, stereotypami, kontrowersjami. Rozprawiamy się z nimi w debacie pt. „Grubo!” z udziałem m.in. instagramowych aktywistek takich jak @justynaliscom czy @kisielle. To już kolejna publikacja z cyklu „Piękno w każdej postaci”. 

7.    Jeśli ktoś jeszcze myśli, że gry komputerowe są męską rozrywką, to grubo się myli. Polki zdobywają świat gejmingu i tylko parę kroków dzieli je od tego, by zaczęły również na tym dobrze zarabiać. Co stoi na przeszkodzie? O tym w tekście „Ta gra jeszcze się nie skończyła”.

8.    W poszerzonym dziale kultury porcja newsów – może nie tak sążnista jak najnowsza biografia Susan Sontag, o której także piszemy, ale spora. Rekomendacje filmów, seriali, książek, wystaw, płyt, a także krótka historia kolektywu designerskiego Memphis. 

9.    Michalina Łabacz, która zagrała w kolejnej odsłonie „Wesela” Wojciecha Smarzowskiego, opowiada ELLE o zaletach współpracy z reżyserem, swoich warszawskich ścieżkach i… łowieniu ryb w rodzinnych Suwałkach. 

10.    W dziale „Extra” pokazujemy dom jednej z najlepszych projektantek wnętrz Sheili Bridges. Te wnętrza przepełnione są dobrą energią, podobnie jak listopadowe ELLE, do którego lektury serdecznie Was zachęcamy.  

Listopadowe wydanie ELLE dostępne również dodatkami: ekologiczną torbą zapakowaną w przyjaznym dla środowiska opakowaniu wraz z magazynem lub kremem do rąk marki Alba 1913.