1.    Gwiazdą okładki jest supermodelka MONIKA ,,JAC" JAGACIAK, która wystąpiła przed obiektywem Mateusza Stankiewicza. W sesji utrzymanej w tonie pół żartem, pół serio, łączy garnitury ze stanikami, a styl domowy z oficjalnym. Utarło się, że modelki występują tylko na zdjęciach. Elle łamie tę zasadę - przeczytajcie, co Monika ma do powiedzenia o byciu mamą i szukaniu swojego miejsca w świecie.

2.    W tym numerze odchodzimy też od innej reguły, na przykład tej, że stażyści zawsze stoją w cieniu. W tekście „PIERWSZY KROK W ŚWIECIE MODY” to oni są na pierwszym planie i dzielą się swoimi doświadczeniami z pracy w Elle. Czy im w czymś pomogła? Warto sprawdzić.  

3.    Dżinsy z niskim stanem i wystające stringi w luksusowej wersji? Tak, pod warunkiem, że mowa o różowej sukni od Alexandra Wanga. Więcej o TRENDZIE Y2K w tekście „Welurowy dres i ogon wieloryba”.

4.    Przyciąganie uwagi szalonymi pomysłami to specjalność ELSY SCHIAPARELLI – projektantki, która w latach 30. była jak Coco Chanel i Mary Poppins w jednym – umiała zaczarować rzeczywistość. Portret „pani od efektów specjalnych” to podróż do krainy poezji i absurdu, które Schiaparelli umiała przełożyć na ubiór.   

5.    NORAH JONES zatęskniła za publicznością i wydała pierwszy koncertowy album, o czym opowiada w wywiadzie dla Elle. Zdradza między innymi, że lubi wyglądać dziko…

6.    Poetka SCARLETT SABET jest w artystycznym i miłosnym związku z JIMMYM PAGEM, legendarnym gitarzystą LED ZEPPELIN, na przekór różnicy wieku, o czym opowiada w wywiadzie dla Elle.

7.    NAGOŚĆ NA PLAŻACH NATURYSTÓW to łamanie zasad czy naturalny sposób kontaktu z przyrodą i swoim ciałem? Zastanawiamy się nad tym w tekście pt. „Królowa jest naga” .

8.    Luzujemy włosy z gumek, obostrzeń i wypuszczamy na wolność. CO ZROBIĆ, ŻEBY CZUĆ SIĘ DOBRZE Z TYM, CO MAMY NA GŁOWIE? Dzięki radom ekspertów każda czytelniczka znajdzie tu coś dla siebie.       

9.    USTA ZDEMASKOWANE – ręka do góry, kto od dawna marzył o tym, żeby pomadki i błyszczyki ujrzały światło dzienne? Kierunek: soczysto, lekko, pysznie.

10.    RÓŻ I ŚLIWKA na pikniku – w jedzeniu i gadżetach, czyli dział Ekstra na deser.

Numer dostępny również w wersji z kosmetykami, PREBIOTYCZNYMI MASECZKAMI Bielenda Smoothie mask. Wybierając wersje z dodatkiem otrzymasz 2 saszetki maseczek.