1. W modzie też zmiana warty – piszemy o nowych projektantkach i projektantach luksusowych marek takich jak Cavalli, Givenchy i Marimekko. Jaki jest ich pomysł na modę?

2. Pomysł ELLE to „pięknie się różnić” – koniecznie obejrzyjcie sesję o tym tytule, by poczuć, jak życie nabiera kolorów.

3. W różnorodności i tolerancji siła – zdaje sobie z tego sprawę młody projektant Mikołaj Żurek, laureat prestiżowego konkursu Złota Nitka, któremu patronuje ELLE. Mikołaj zachwycił nas swoim odkrywczym podejściem do mody. Wróżymy mu duży sukces!

4. O wróżbach piszemy pół żartem, pół serio, bo nie sposób pominąć fakt, że w Polsce cieszą się dużym powodzeniem. Próbujemy zdiagnozować, dlaczego, a dla tych, którzy szczęścia szukają w gwiazdach – Horoskop na 2022 rok.

5. W styczniowym numerze optymistycznie patrzymy w przyszłość i stawiamy na same dobre wiadomości. Na co warto poczekać? Na przykład na filmową biografię Marianne Faithfull, kolejną książkę Sally Rooney czy wystawę Magdaleny Abakanowicz w Tate Modern. Kulturalnych zachwytów będzie dużo więcej w Nowym Roku – sprawdźcie, o jakich mowa.

6. Powód do wstydu czy przeciwnie, duma ze swoich korzeni? Debatujemy nad tym, jak są postrzegane osoby urodzone na prowincji, a za pretekst służą m.in. „Strachy” Daniela Rycharskiego i „Cukry” Doroty Kotas.

7. 22 idee na 2022 rok – tym razem z urody. O czym usłyszymy, czym się zachwycimy, a jakie kosmetyki definitywnie pożegnamy?

8. W Nowy Rok warto wejść tanecznym krokiem – sprawdzamy, czy uzdrawiająca moc tańca naprawdę działa.

9. A żeby nabrać apetytu na przyszłość, w dziale Ekstra przedstawiamy malownicze przepisy Julie Bavant z paryskiej cafe Klin na wege party. Oby wszystkie niespodzianki, jakie nas czekają, miały tak słodki smak jak te kokosowe, o których piszemy.

10. Nowe ELLE do wyboru z książką na jesienne wieczory lub zestawem maseczek do pielęgnacji twarzy od Bielenda.