1. Zmysły są kluczem do tego numeru. Dotykamy koronek Alai, dobieramy ze smakiem słodkie dodatki i nie możemy oderwać oczu od przezroczystości Givenchy. Na tym nie koniec wizualnej uczty. Polecamy Wam olśniewające sesje, w tym jedną z bohaterką okładki, która wystąpiła w cekinowym kombinezonie Diora, a drugą przepełnioną blaskiem i kryształową biżuterią z najnowszej kolekcji Magdy Butrym.

2. Wprawdzie światowymi domami mody często rządzą mężczyźni, ale inspirują ich kobiety. Kreślimy fascynujące sylwetki muz projektantów, zarówno tych rozpoznawalnych (Carine Roitfeld, Isabella Blow), jak i mniej znanych, którym należy się aplauz.

3. Jak wyglądałyby okładki ELLE, gdyby wyszły spod rąk rysowniczek i kolażystek pracujących dla prestiżowych marek? Przeczytajcie o młodych, zdolnych Polkach robiących karierę (jak z obrazka) w świecie wielkiej mody.

4. Żeby złapać szczęście za nogi, trzeba jeszcze wiedzieć, jak. Opowiadają o tym wytrawne poławiaczki radosnych chwil: pisarka Grażyna Plebanek, aktorka Eliza Rycembel, projektantka Joanna Klimas, reżyserka Olga Chajdas i reporterka Katarzyna Kubisiowska.

5. Debatujemy też nad tym, dlaczego coraz mniej kobiet w Polsce podejmuje decyzję o urodzeniu dziecka. Jakie lęki się za tym kryją? Co przemawia za, a co przeciw macierzyńskim planom?

6. Zmysły i pop tworzą nierozerwalną więź, o czym możecie się przekonać, czytając „Jak pachnie popkultura” i zanurzając się w zmysłowy świat Miuosha, który właśnie rusza w trasę koncertową z zespołem Śląsk.

7. Ogłaszamy wyniki ELLE International Beauty Awards – przed Wami najlepsze kosmetyki roku wskazane przez dziennikarki wszystkich edycji ELLE. Jest w czym wybierać!

8. Dla urody czy dla przyjemności? Jakie są powody, dla których kupujemy kosmetyki? I jaką rolę odgrywają w naszych decyzjach wzrok i węch? Przekonajcie się o tym, zanim kupicie kolejny niepotrzebny krem.

9. I jeszcze zmysłowa uczta w sensie dosłownym – podróż po świecie tropem aromatycznych, zup. To danie, które potrafi rozgrzać nie tylko żołądek, ale też ocieplić wzajemne stosunki, gdyby się okazało, że straciliśmy wspólny język, o czym opowiada seksuolog i psychoterapeuta Michał Pozdał.

10. Nowe ELLE dostępne równie z wielofunkcyjnym sztyftem do twarzy u ciała od Ala Natural Beauty. Życzymy Wam zmysłowej lektury nowego ELLE.